Головна » Файли » Презентації до уроків української літератури |
Урок української літератури, 11 клас
03.12.2016, 23:41 | |
Урок української літератури 11 клас Тема: Розвиток мовлення. Дискусія на тему: «Вплив імені та прізвища людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру» ( за твором М. Куліша «Мина Мазайло») Мета: Освітня: закріпити вміння проведення дискусії; допомогти учням зрозуміти вплив імені та прізвища на особистість людини, усвідомити важливу перевагу особистісних цінностей над звуковою оболонкою власного наймення. Розвивальна: розвивати дослідницькі здібності учнів; навички стосовно виділення із потоку інформації головного щодо формування та висловлення власної думки, розвиваючи предметні, соціально-особистісні компетентності; вміння розпізнавати й розуміти справжню вартість речей, почуттів. Виховна: виховувати думаючу творчу особистість, сприяти вихованню толерантності під час дискусії. Тип уроку: розвиток мовлення, формування знань, умінь та навичок. Форма уроку: дискусія з елементами методу проектів. Міжпредметні зв’язки: література, історія, етика. Обладнання: мультимедійний проектор Хід уроку І. Організація навчальної діяльності учнів. Ім'я людини — найсолодший і найважливіший для неї звук у будь-якій мові. Дейл Карнегі. ІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку. • Чи й справді ім’я та прізвище людини впливає на її особистість, успіх, кар’єру? Учитель: Отже, ми сьогодні обговорюємо питання: «Чи впливає ім’я та прізвище людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру?» Робота в зошиті Клоуз-тест 1.Мати і Рина посварилися й образили одна одну через (телеграму тьоті Моті) 2. Рина дала завдання подрузі Улі, щоб вона (закохала в себе Мокія.) 3. Мокій хотів додати до свого прізвища (— Квач.) 4. Мазайло для вивчення правильної російської вимови запросив (Баронову-Козино.) 5. Мокій намагався довести, що Уля — українка через ( антропологію.) 6. У суперечці тьотя Мотя згадувала московську виставу («Дні Турбіних».) 7. Мина Мазайло вигадав пристрій (Електричну мухобійку.) 8. Мина Мазайло говорив, що українізація -це спосіб (зробити його другосортним.) 9. На думку дядька Тараса: «Українізація потрібна для того, щоб (виявити українців і знищити.) 10. Комсомолець Губа говорив, що в майбутньому замість прізвища буде ( нумерація.) 11.У маренні Мину Мазайла відвідали (діди: Запорожець, Чумак, Селянин.) 12. У фіналі комедії Мазайла (звільняють з посади.) Взаємоперевірка ІІІ. Формування знань, умінь,навичок. 1. Гра «Ти мені, я тобі»( за заздалегідь підготовленими питаннями) 2. Рольова гра. 3. «Асоціативні малюнки» (робота в групах) Впізнати персонажа твору за фотографією Характеристика обраного героя 4.Питання до учнів: • Із чим пов’язує Мина свої негаразди в житті – невдалу кар’єру, невпевненість у діях? • Чи змінила зміна прізвища Мини самого героя на краще? 5. Момент дискусії. - Впливає ім’я людини на її особистість, успіх у житті, кар’єру? - Чи залежатиме від цього наш характер, ставлення людей, успіх у житті? - Як назвав Мина Мазайло, невдоволений своїм прізвищем, власних дітей? Про що це може свідчити? • Чи може ім’я впливати на успіх людини? • Чи існує мода на імена? Презентація «Дивовижні імена.» −Чи впоралась творча група із завданням? - Пригадайте курйозні прізвища персонажів української та зарубіжної літератури, коли від зміни власного наймення залежало майбутнє героя, його соціальний статус? - Які прізвища давали козаки своїм побратимам? Презентація « Козацькі прізвища». • Як такі прізвища можуть впливати на нащадків? • То як ви вважаєте, людина робить ім’я чи ім’я людину? • Чи подобаються вам власні імена, імена по батькові та прізвища? Чи вбачаєте ви спільність між значенням власного імені та характеру? 6. Творча робота в зошитах. Акротекст Охарактеризувати себе за літерами свого ім’я Презентація свого імені Як ви ставитеся до «модних» імен? Чи правильно роблять батьки, називаючи своїх дітей незвичними, навіть «штучними» іменами? Презентація групи дослідників «Соціальні дослідження імен учнів нашої школи» • Чи обов’язково у виборі імені звертати увагу тільки на звучання наймення, чи треба знати, як воно перекладається, звідки походить, що означає? • Як на творення нових імен впливають історичні події? Презентація групи дослідників «Історія та ім’я» • Чи існують певні правила найменування? • Що, на вашу думку, зміна імені, що передбачена законом, – це примха чи, може, необхідність? IV. Закріплення вивченого матеріалу. Інформаційний кущ «Що робить людину особистістю, індивідуальністю?» ________________________________________ Успіх Ім’я Темперамент Характер Зовнішність Розум Вміння спілкуватися Людина Загальна культура Власна думка Життєва позиція Інтелект Здоров’я Кар’єра ________________________________________ • Яке місце у цій схемі займає ім’я? • Отже, людина робить ім’я чи ім’я людину? V. Підсумки уроку. Метод «Рефлексія» Що сподобалось на уроці? Про що б хотіли більше дізнатись? Метод «Прес». -Я вважаю … – Тому що… – Таким чином.. VI. Домашнє завдання ( обрати за бажанням) Скласти сенкан до свого імені. Скласти акротекст чи акрофразу (характеристика свого однокласника) Підготувати повідомлення про життя та творчість Б.-І. Антонича. Можливо Вам це буде цікаво | |
Переглядів: 2198 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |