Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Предметні тижні » Тиждень історії та правознавства


Права громадян Українидля дітей
Стаття 21
Усі люди є вільними та рівними у своїй гідності та правах.
Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Стаття 22
Права людини та громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів недопускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.

Стаття 23
Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов’язки перед суспільсвом, в якому запезпечується вільний та всебічний розвиток її особистості.

Стаття 24
Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв та обмежень за ознаками: віросповідання, місцем проживання,



Стаття 27
Кожна людина моє невід’ємне право на життя. Ніхто не може свавільно бути позбавлений життя. Обов’язок держави захищати життя людини. Кожен має право захищати своє житя та здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань.

Стаття 28
Кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не має бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або тому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідженням.

Стаття 34
Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вираження своїх поглядів і переконань.

Стаття 35
Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або несповідувати неякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ретуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Стаття 36
Громадяни України мають право на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежено, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Стаття 38
Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеураїнському та місцевих референдумах, вільно обирати та бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Стаття 39
Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї та проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Стаття 41
Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної та творчої діяльності.

Стаття 43
Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Кожен має право на належні, пезпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижче визначеної законом.

Стаття 45
Кожен, хто працює, має право на відпочинок.

Стаття 48
Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Стаття 49
Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Стаття 50
Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшковування завданої порушенням цього права шкоди.
Кожому гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформації ніким не може бути засектечена.




Стаття 53
Кожен має право на освіту.
Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Можливо Вам це буде цікаво 




Джерело: http://Запозичена ідея
Категорія: Тиждень історії та правознавства | Додав: anetk0 (13.11.2014) | Автор: Манзюк Ольга Олексанлдівна E
Переглядів: 2059 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]