Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків географії 7 клас |
Урок географії (7 клас) в спеціальній школі для розумово відсталих дітей на тему: «Кругообіг води в природі»
Урок географії в спеціальній загальноосвітній школі для розумово відсталих дітей з курсу «Фізична географія» (7 клас) Тема: «Кругообіг води в природі» Мета: Освітня: продовжити формувати у розумово відсталих учнів знання про кругообіг води в природі, агрегатні стани води (твердий, рідкий газоподібний). Корекційно-розвивальна: розвивати наочно-образне, логічне мислення, уміння аналізувати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати активний словник, довільне запам’ятовування. Корекційно-виховна: виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів, уміння здійснювати комунікаційні зв’язки із співрозмовниками, прагнення висловлювати власну думку. Обладнання: аудіозапис дощу; слайди зображення опадів: дощу, снігу, граду; картки з додатковою інформацією для опрацювання кожній парі учнів. Підручник: Одинченко Л.К. Географія: підручник для 7 класу допоміжної школи /Л.К. Одинченко, Л.С. Дробот. – К.: РВЦ Проза, 2005. – 208 с. Тип уроку: формування нових знань. План уроку: I. Організаційна частина. 1) Привітання. 2) Організація робочих місць. 3) Нервово – психологічна підготовка II. Основна частина. 1) Актуалізація опорних знань. 2) Повідомлення нової теми 3) Формування нових знань. 4) Фізкультхвилинка. 5) Повідомлення інформації всьому класу. III. Заключна частина 1. Підведення підсумків. 2. Оцінювання. 3. Повідомлення домашнього завдання. Хід уроку: І. Загально-корекційний етап. 1.Організаційна підготовка учнів до уроку. Учитель вітається з учнями, перевіряє готовність класу і учнів до проведення уроку. 2.Нервово-психологічне налаштування. Учням пропонується із заплющеними очима прослухати аудіо запис із звуками дощу, визначити, яке це явище природи. ІІ. Основний етап. 1. Актуалізація опорних знань. Запитання до учнів: - Що таке опади? - Які ви опади знаєте? ( дощ, сніг, град). По мірі того, як діти їх називають, їм пропонуються зображення кожного з видів опадів (Слайди із зображенням дощу, снігу, пари) Мал.1. Мал..1. Дощ - У якому агрегатному стані випадає дощ? Він рідкий чи твердий? Мал. 2. Сніг - У якому стані випадає сніг? Мал. 3 Випаровування води - Є ще один стан води – газоподібний, – коли вода випаровується і перетворюється в невидиму пару. - Як вода опиняється у повітрі? 2. Повідомлення теми уроку. Отже, на сьогоднішньому уроці ми ще раз як вода може потрапити під землю, у повітря і які зміни з нею відбуваються. 2. Формування нових знань. ВИКОРИСТАННЯ ПРИЙОМУ «РОБОТА В ПАРАХ» Учні класу розділяються на пари. Кожна пара отримує власне завдання, інструкції і довідкові матеріали для його виконання. Завдання виконуються під контролем учителя. Після виконання завдань учні повідомляють класу результати . Завдання до прийому «Робота в парах»: І пара. Опрацюйте подану інформацію на картках. Дайте відповіді на запитання: 1. Чому вода випаровується? 2. В якому стані перебуває вода, коли випаровується? ІІ пара. Опрацюйте подану інформацію на картках. Дайте відповіді на запитання: 1. Як вода рухається в природі? 2. Що таке кругообіг води в природі? ІІІ пара. Опрацюйте подану інформацію на картках. Дайте відповіді на запитання: 1.Якщо вода замерзає, у який стан вона переходить? 2. У вигляді чого вода потрапляє на землю? Інформація для опрацювання І пари Чому вода випаровується? Сонце нагріває воду в океанах, морях, річках і озерах. Вода випаровується, піднімається вгору. Найдрібніші краплі пари збираються у хмаринки і великі хмари. Вітер жене хмари над землею. З хмар улітку йдуть дощі. В якому стані перебуває вода, коли випаровується? Вода – особлива речовина, вона може перебувати в трьох станах і переходити з одного в інший: у твердому ( при температурі нижче від 0 С), у рідкому(при температурі від 0 С до 100 С), і газоподібному ( при температурі від 0 С – у вигляді водяної пари). Інформація для опрацювання ІІ пари Як вода рухається в природі? Навесні, влітку і восени йдуть дощі, а взимку випадає сніг, який навесні тане. Виявляється вода постійно мандрує по Землі. Сонце нагріває воду в океанах, морях, річках і озерах. Вода випаровується, піднімається вгору. Найдрібніші краплі пари збираються у хмаринки і великі хмари в наслідок чого вода переходить у газоподібний стан. Вітер жене хмари над землею. З хмар улітку йдуть дощі, а взимку – сніг. Вода просочується в землю, а потім знову виходить на поверхню. Сонце знову нагріває цю воду, вона випаровується і знову підіймається вгору. Мал. 4. Схема кругообігу води Що таке кругообіг води в природі? Вода – особлива речовина, вона може перебувати в трьох станах і переходити з одного в інший: у твердому, рідкому і газоподібному. Завдяки цій властивості в природі відбувається світовий кругообіг води з Світового океану на суходіл через атмосферу і з суходолу у Світовий океан. Цей постійний рух води на Землі називається кругообігом води. Мал. 5. Схема кругообігу води Інформація для опрацювання ІІІ пари Якщо вода замерзає, у який стан вона переходить? Вода – особлива речовина, вона може перебувати в трьох станах і переходити з одного в інший: у твердому ( при температурі нижче від 0 С), у рідкому(при температурі від 0 С до 100 С), і газоподібному ( при температурі від 0 С – у вигляді водяної пари). Мал. 6. Агрегатні стани води У вигляді чого вода потрапляє на землю? Після великого скупчення хмаринок, частина води яка випарувалась повертається на землю у вигляді опадів. Улітку іде дощ, узимку – сніг. Мал. 7. Зображення дощу, снігу 3. Фізкультхвилинка. Встаньте, діти, посміхніться, Землі нашій уклоніться За щасливий день вчорашній. Всі до сонця потягніться, Вліво, вправо нахиліться, Веретенцем покрутіться. Раз присядьте, два присядьте І за парти тихо сядьте 5. Повідомлення інформації всьому класу. Учні кожної пари повідомляють всьому класу результати проведених досліджень за раніше поданими завданнями ІІІ. Заключний етап. 1. Підведення підсумків. 2. Оцінювання. 3. Повідомлення домашнього завдання. Можливо Вам це буде цікаво | |
Переглядів: 2561 | |
Всього коментарів: 0 | |