Головна » Статті » Вчителю початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
Мета: дати учням загальні відомості про книгу як історичну пам’ятку людства, як коштовний скарб, в якому сховане джерело мудрості, накопиченої віками; ознайомити з основними історичними етапами створення книги; пробуджувати в учнів бажання пізнавати нове, читаючи книги; виховувати у дітей любов і бережливе ставлення до книги. Обладнання: плакати з лабіринтами. Тип уроку: урок позакласного читання. Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Сторінка «Поетична» Гра «Рима поруч!» Батько мені каже: — З книгою... (дружи), Рідну мову, синку, Завжди... (бережи). Мову ту, що люди Рідною зовуть, Ти ніде й ніколи, Синку, не... (забудь). Рідне слово-пісню Завжди серцем... (чуй), Як вітчизну й матір, Їх люби,... (шануй). — А як же можна дружити з книгою? Адже вона — не людина і завжди мовчить... (Книга вміє без слів допомогти у скрутну хвилину, дає завжди потрібні поради і ніколи не зраджує.) — Отже, чи можна назвати книгу другом? ІІІ. Сторінка «Історична» Виступ бібліотекаря. — Книги стали для нас звичними. Вони з нами всюди. А ви ніколи не замислювалися над тим, скільки років найстаршій книзі? Розповідають, що один дивак багато років шукав першу книгу, проте так і не зміг її знайти. Але вам добре відомо, що перші книги писалися на камені, глині. Більше п’яти тисяч років глиняним книгам, знайденим у Давній Месопотамії! Книги у давнину виробляли також із кісток тварин, дерева, листя і кори дерев, шовку, шкіри, кукурудзяних стебел. Найбільшою бібліотекою стародавнього світу була Александрійська, в Єгипті. В ній було зібрано понад сімсот тисяч папірусних звитків. Та коли єгипетські фараони заборонили вивозити папірус до Пергамського царства, то пергамці знайшли інший матеріал для письма — пергамент, що виготовлявся зі шкіри телят і ягнят. Після цього багато часу минуло, поки китайці винайшли папір, спосіб виготовлення якого ще довго тримався в секреті. Так минали століття. Життя йшло вперед. Книга користувалася все більшим попитом. На Русі першу книгу — «Апостол» — надрукував Іван Федоров. На могилі першого друкаря у Львові викарбовано напис: «Друкар книг, перед тим не бачених». Старовинні друковані й писані книги зберігаються у наш час у найбільших бібліотеках світу. ІV. Сторінка «Робота в парі» (складання діалогів) 1. За початком «Я читаю тому...». 2. Вставити речення. Прочитати за особами діалог. РОЗМОВА У БІБЛІОТЕЦІ — Доброго дня! — ... — Яку книжку ти прочитав? — ... — Хто її написав? — ... — Що найбільше сподобалось у книжці? — ... V. Сторінка «Пройди лабіринт» Прочитайте, поясніть значення і запам’ятайте прислів’я. варіант І (Хто з книгою дружить, той ніколи не тужить.) варіант II (Книжка — то маленьке віконце, через яке весь світ видно.) VI. Сторінка «Конкурс ораторів» Складання монологу на тему «Моя улюблена книга». VII. Сторінка «Поміркуй і підсумуй» 1. З’єднайте частини речень. Одна книга... Мудрим ніхто не вродився,... Золото добувають із землі,... Хата без книг,... ...а знання — з книжок. ...ключ до знань. ...що день без сонця. ...а навчився. ...тисячі людей навчає. 2. Естафета загадок, відгадки до яких стосуються книг, письма, навчання. VIII. Підсумок уроку Можливо Вам це буде цікаво | |
Переглядів: 7195 | |
Всього коментарів: 0 | |