Головна » Статті » Вчителю початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
Урок 41. А. Костецький «Буває все...», «Краще — з друзями разом!», «Словник Славка» Мета: формувати вміння аналізувати віршовані твори; удосконалювати навички виразного читання; збагачувати активний словник учнів; виховувати почуття товариськості. Обладнання: портрет А. Костецького, картки зі словами. Хід уроку І. Організаційний момент II. Повідомлення теми уроку — На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із новими героями творів відомого вам автора Анатолія Костецького. III. Опрацювання вірша А. Костецького «Буває все...» 1. Слухання вірша, який читає учитель. — Чого у світі не буває ніколи? 2. Словникова робота. 3. Повторне читання вірша мовчки. — Що означає, коли тебе забув друг? 4. Аналіз вірша. Вибіркове читання. — Які незвичайні явища трапляються у світі? — Прочитайте, чого не буває ніколи. Чи погоджуєтеся ви з цими словами? — Продовжте міркування: «Справжній друг — це той, хто...». 5. Виразне читання вірша. IV. Опрацювання вірша А. Костецького «Краще — з друзями разом!» 1. Самостійне читання вірша (мовчки). — Уважно прочитайте вірш. Від чийого імені ведеться розповідь? — Коли відбуваються описані події? 2. Повторне читання вірша «ланцюжком». — Про які почуття розповідає хлопчик? 3. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання. — Якими словами розпочинається вірш? Про які свої почуття розповідає хлопчик? — Які слова вірша підкреслюють міцність дружби хлопців? — Наведіть рядки, що передають захоплення друзів катанням — Чому Славко не відгукнувся на запрошення хлопців? — Як розумієте вислів за так? Чому Славко забув хлоп’ячу дружбу? — Як друзі його «перевиховали»? — Прочитайте слова, в яких передається головна думка вірша. 4. Розвиток зв’язного мовлення. 1 група. Підготувати розповідь про те, якими уявляєте собі хлопців, де вони живуть, що з ними могло трапитись далі. 2 група. Уявіть, що вам слід створити мультфільм за цим віршем. Розкажіть, в якій послідовності мають бути зображені події. 5. Виразне читання вірша. V. Опрацювання вірша А. Костецького «Словник Славка» 1. Виразне читання вірша вчителем. — Що за незвичний словник був у Славка? 2. Словникова робота. Вправа на миттєве сприймання слів. Слова на картках-блискавках: запитай — засміється, попроси — попросить, врешті-решт, дарма — нема. — Прочитайте слова. Назвіть спільні буквені частини у кожній парі слів. 3. Повторне читання вірша (мовчки). — Яка небезпека чатує на Славка? 4. Аналіз змісту вірша. — Чим незвичний словник у Славка? В якому значенні вжите у вірші слово словник? (Запас слів, якими користується людина у своєму мовленні.) — Зі скількох слів складається словник Славка? Оберіть слова із цього словника. Поміркуйте, про що вони свідчать. — Прочитайте, яка небезпека чатує на Славка. — Чи хотіли б ви мати такого друга? Чому? — Що можете порадити Славкові, щоб він не залишився на самоті? — Які слова слід частіше вживати, щоб спілкування приносило задоволення? 5. Вправи для розвитку читацьких навичок. Гра «Хто знайде швидше?» Учитель читає речення, які є відповідями Славка. Учні знаходять і зачитують, яким було прохання до нього. (Наприклад, учитель читає: «І почуєш: — Неохота!», учні: «Запитай: — Зробив роботу?») 6. Виразне читання вірша. — Що об’єднує три вірші А. Костецького, які ми сьогодні читали? — Які прислів’я про дружбу ви знаєте? (Справжній друг пізнається в біді. Дружби дружбою шукають. Людина без друзів, що дерево без коріння. Дружба — найдорожчий скарб. Друга шукай, а знайдеш — тримай.) VII. Домашнє завдання Виразно читати опрацьовані вірші. Примітка. Урок 42 — урок позакласного читання «Людина починається з добра». Можливо Вам це буде цікаво | |
Переглядів: 6174 | |
Всього коментарів: 0 | |