Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Психологічна вітальня » Психологія стосунків: він і вона


Всі ми егоїсти!

 Головне у взаєминах, це -
чоловікові багато хорошого давати,
і з себе багато хорошого представляти :-).
Чим вище цінність - тим краще відносини :-)


Цікаво?
 
Всі ми егоїсти!

Ух ти! Ах ти! Всі ми космонавти!
Ах ти! Он як! Всі ми егоїсти!

Будь-яка людина, в тому числі і чоловіки, схильні до егоїзму. Все, що його хвилює - це він сам!

Його не хвилює те, що ви від нього хочете. Його не хвилює, які претензії ви до нього маєте, і яким ви мрієте його бачити: навіть якщо у ваших мріях у нього м'язи як у Шварцнейгера, рівень доходів як у Рабіновича, якщо він носить краватку, курить сигари і спокушає вас вишуканим вином у дорогому ресторані. Його це не хвилює!

А вас це хвилює. Ви хочете розповісти чоловікові про свої плани на його рахунок, хочете йому втлумачити, як перетвориться і збагатиться ваше сімейне життя, якщо він вас почує і зміниться до кращого.

Ви починаєте м'яку і делікатну розмову про те, як не погано б було йому ранками бігати, а вечорами читати книги по бізнесу. Але ваші тлумачення чомусь найчастіше починають дратувати чоловіка.

Якщо ви неправильно впливає на чоловіка - то завжди зіткнетеся з його нерозумінням! Що найчастіше й помічають дружини. А потім ображаються: "Ось він мене не розуміє, я йому пропоную спортом зайнятися і грошей почати більше заробляти, а він мене не чує. І більш того, навіть лається! Що за чурбан! Прикро ж!" А чого ображатися-то?

Федір Достоєвський говорив: "Якщо оточуючі вас не чують, впадіть перед ними і моліть про прощення, тому що, по правді кажучи, винні ви самі".
 

Чому цей козел мене не чує?!

СПОЧАТКУ навчитися слухати САМА! Переймися ідеєю почути, зрозуміти і прийняти свого чоловіка повністю, у всіх подробицях, достоїнства і недоліки, з усіма його комплексами і заморочками. Постарайся зрозуміти, що за людина живе поруч з тобою і сопе ночами тобі у вухо. Ти думаєш, що знаєш свого чоловіка?

Наївна ;-).
Ну так, темперамент у нього інший, склад розуму математичний, виховання, раннє самостійне життя - все це я знала ще коли прийняла його пропозицію жити під одним дахом.
Але розуміти і враховувати все це стала набагато пізніше. І вже наскільки пізніше стала розуміти, чого ця людина хоче від життя, і як її сприймає ...

Всі ми егоїсти. Ми не вміємо слухати і розуміти інших людей, а коли нас не хочуть почути і зрозуміти - ображаємося.

Щоб навчитися краще СЛУХАТИ, розуміти і сприймати інших людей, щоб стати прозорливішим, уважнішим і навчитися впливати на співрозмовника - цим треба займатися.

Здатність розмовляти з чоловіком - дуже дорога річ, що приносить плоди у вигляді взаєморозуміння, бачення спільних цілей, і найголовніше - у спільному прагненні до них!

Що значить "вміти розмовляти з чоловіком"? Це, в першу чергу, вміти його слухати. Годинами, днями безперервно. Вислуховуючи кілька разів одну і ту ж історію. Не перебиваючи. І не вносячи жодних оцінок, поки чоловік сам не попросить їх внести.

Навіщо це робити?

Щоб чоловік відчув, що ви дійсно зацікавлені його персоною. Що ви згодні йти на зближення, що ви готові його зрозуміти і прийняти.

Коли чоловік і дружина щодня не спілкуються - вони відчувають нерозуміння у відносинах. Бачать, що живуть з людиною, яка їх зовсім не розуміє, і не здатна  прийняти. Це засмучує. Так з'являються образи і псуються стосунки.

Коли подружжя мало спілкуються один з одним, але при цьому разом живуть - це обов'язково призведе до докорів і взаємної незгоди. Чоловік взуття не там зняв, шкарпетки не туди повісив, дружина суп недосолила, коли потрібно не посміхнулася. А всі мовчать і збирають образи, потім всі ходять надуті і вже ображаються на те, що псують настрій один одному. Поступово сніжний ком образа наростає і перетворюється в лавину претензій. Так, у цьому випадку чоловік і дружина спілкуються. Але вони спілкуються ДЕСТРУКТИВНО!

Деструктивне спілкування це:

1. Пошук недоліків у партнері. Невдоволення і образи.

2. Висловлення йому недоліків, невдоволень і образ.

3. Деструктивне спілкування - це незгода з співрозмовником. Небажання йти на компроміс (я краще знаю, як треба!)

Конструктивне спілкування це:

1. Бажання вислухати і зрозуміти точку зору співрозмовника. Уміння слухати.

2. Згода з достоїнствами і недоліками партнера (хто не без гріха?). Уміння не дорікати.

3. Бажання йти на компроміс і знаходити влаштовуючі один одного рішення.

Бажання спілкуватися тільки деструктивно призводить до лавини невдоволень та висловлювання претензій. Але всього цього можна уникнути одним лише щоденним конструктивним спілкуванням! Для цього потрібно всього лише не збирати образи один на одного і вчасно їх розповідати:

- Ти сьогодні суп недосолила, а могла б досолити. Я щось образився на це!
- А ти шкарпетки знову не туди поклав - мені теж чогось образливо.

Поговорили, висловилися (але! без докорів, а просто констатуючи факти - важливо домовлятися саме про такий вид спілкування) - і образ як не бувало. Подібні розмови завжди заспокоюють, приводять до умиротворення (мене вислухали, зрозуміли і прийняли - це так важливо!), І згодом піднімають настрій.

Люди недооцінюють важливість спілкування. І це дуже сумно, тому що щоденна розповідь один одному того, що тебе засмучує в житті (і сімейної тому числі) призводить до взаєморозуміння.

Припустимо, у вас нічого не ладиться з чоловіком (дітьми, свекрухою і т.д.). Ви останнім часом мало спілкувалися по душах, накопичили непорозуміння та образи. Є потужна техніка, здатна згладити гострі кути і швидко помирити вас один з одним, додавши у ваші відносини тепло і навіть любов.

Це "Замилування"!

Вам потрібно просто сісти і вислухати людину, ставлячи йому навідні запитання і підкріплюючи спілкування вашим щирим інтересом (щоб інтерес був дійсно щирий - вчіться бачити цікаве в людях, при звичайній практиці цей навик прийде). Вислухавши людину, дайте йому яке-небудь питання про його досягнення в житті (або самі знайдіть щось позитивне в людині), і потім захопіться ним!

Ви самі здивуєтеся, як колись неприємна вам людина зміниться у вас на очах, стане добрішою і м'якшою, і ви дійсно почнете відчувати до нього симпатію. Ця практика перевірена сотнями жінок і завжди дає прекрасні результати (звичайно, якщо її виконувати у відповідності з описом). У процесі спілкування ви чомусь почнете погоджуватися один з одним - саме це і народить симпатію.

Чому так відбувається?

Коли люди, спілкуючись один з одним, концентрують свою увагу на образах і претензіях - це завжди приводить до розбіжностей. Тому люди й ображаються, і сваряться, і не розуміють один одного.

Якщо ж у спілкуванні концентрувати свою увагу на тому, щоб почути і прийняти людину, а потім ще й захопитися нею - він, потрапляючи під ваш вплив, теж почне вас слухати і приймати. Ну а захват від того, що ним захопилися - само собою сильно його підкупить, і він почне відчувати до вас теплі почуття.

Невже все так просто? Раз - і утеплили відносини, раз - і народили симпатію один до одного?!

Так, саме так.

У бізнесі справи йдуть таким же чином.

Припустимо, ви хочете працювати з якоюсь фірмою, але не можете домовитися з власником про спільне співробітництво. Що вам потрібно зробити в першу чергу, щоб налагодити спілкування? Вам потрібно зрозуміти, чим займається ця фірма, що її цікавить, що для неї буде вигідним, а що ні. Для цього потрібно зібрати необхідні відомості про фірму, і запитати самого власника, що йому важливо і де він бачить для себе вигоди.

Далі, вивчивши всю цю інформацію, треба подумати і відповісти, де і як йому може принести вигоду співпрацю з вами. Якщо людина вигоду побачить - договір про спільне співробітництво буде підписано. Якщо не побачить - самі винні.
 

Так чому ж дружини не можуть домовитися з чоловіками?

Тому що вони не слухають чоловіків, не розуміють, що чоловікам потрібно від життя. Але зате відразу нав'язують свої "розумні" і "класні" пропозиції. І на ці пропозиції ЗАВЖДИ отримують відмову. І будуть отримувати надалі.

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Психологія стосунків: він і вона | Додав: uthitel (11.01.2013)
Переглядів: 1743 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]