Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків історії України


Нова Січ. Ліквідація Запорозької Січі
Тема уроку: Нова Січ. Ліквідація Запорозької Січі.
Мета уроку: охарактеризувати становище Запорозької Січі в другій половині XVIII ст., визначити причини її ліквідації та наслідки; з’ясувати роль діяльності П.Калнишевського в історії нашої держави; з’ясувати чим завершились російсько – турецькі війни другої половини ХVІІІ ст.; розвивати в учнів уміння аналізувати та систематизувати матеріал, зіставляти інформацію з різних джерел, робити висновки, узагальнення й порівняння, давати характеристику історичному діячеві; виховувати учнів у дусі відданості своїй державі
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: підручник В.Власова «Історія України» (8 клас), роздавальний матеріал, карта України, портрет П. Калнишевського, схема Фішбоун, «Довідник з історії України», Інтернет - ресурси, пам’ятка «Як скласти історичний портрет»
Хід уроку
1. Організація початку уроку.
2. Актуалізація опорних знань учнів.
2.1. Фронтальне опитування
- Коли і де була заснована перша Запорозька Січ?
- Як вона називалася?
- Який вигляд вона мала?
- Чи змінювала Запорозька Січ своє місце розташування? Чому?
- Який адміністративний і політичний устрій вона мала?
- Чому Запорозьку Січ називали козацькою республікою?
3. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.
4. Сприймання та усвідомлення нового навчального матеріалу.
Робота в группах
І група опрацьовує питання «Адміністративно – територіальний устрій та господарство Нової Січі» на основі матеріалу підручника (ст. 221 - 222) та роздаткового матеріалу і дає відповіді на запитання:
1. Де була розташована Січ? Чи вдало вибрано місце?
2. Що являв собою адміністративно – територіальний устрій Нової Січі?
3. Яким було господарство Нової Січі?
ІІ група опрацьовує питання «Ліквідація Запорізької Січі» на основі матеріалу підручника (ст. 222 - 223) та додаткових матеріалів і складає схему Фішбоун
ІІІ група опрацьовує питання «П. Калнишевський» на основі матеріалів Інтернет – ресурсів та довідника і складає історичний портрет останнього кошового отамана.
ІV група опрацьовує питання «Російсько – турецькі війни другої половини ХVІІІ ст.» на основі матеріалу підручника (ст. 224 - 225) та складає схему
5. Узагальнення та систематизація знань.
5.1. «Ти - мені, я - тобі»
5.2. «Мікрофон»
6. Домашнє завдання: § 33, відповідати на питання;
* презентація «П. Калнишевський»;
* ілюстрація «Нова Січ»
7. Підсумок уроку

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків історії України | Додав: gramagrischa (17.12.2016) | Автор: Чорноморець Людмила Леонідівна E
Переглядів: 954 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]