Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Методика сучасного уроку » Технології навчання


Україна і ЮНЕСКО
Україна і ЮНЕСКО

ЮНЕСКО – міжнародна організація, спеціалізована установа ООН. Створена 4.11.1946 р. 20-ма державами, які підписали її статут (16 листопада 1946 р.) на установчій конференції у Лондоні. Штаб-квартира ЮНЕСКО знаходиться у Парижі.
Україна є членом ЮНЕСКО з 12.05.1954 р., плідно співпрацює в усіх сферах її діяльності. Реалізуючи гуманістичні принципи ООН, наша держава активно сприяє збереженню миру і безпеки,. зміцненню співробітництва між країнами, бере участь в різноманітних програмах і проектах ЮНЕСКО щодо розвитку освіти науки й культури, інформаційних технологій, вирішення проблем екології, охорони пам”яток історії та культури. У 1967 р. Україна приєдналася до проекту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО і сьогодні працює 42 школи-учасниці проекту (Примірне положення про асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні затверджено наказом МОіН України від 31.01.2001 р. № 32, надруковано в інформаційному збірнику МОіН № 21 за 2001 р.). З листопада 1990 р. діє Українська асоціація клубів ЮНЕСКО, яка об”єднує близько 50 таких клубів, в основному студентської молоді. У вищих навчальних закладах і наукових установах діє 12 кафедр ЮНЕСКО в галузях лінгвістики, філософії, людського спілкування, застосування інформаційних та комунікаційних технологій в освіті превентивної освіти та соціальної політики, екології техногенних регіонів, клітинної і молекулярної нейробіології, прав людини , демократії.
Важливим напрямом співпраці з ЮНЕСКО та інтеграції України в світову культурну скарбницю стало внесення історико-архітектурних об”єктів України до Списку всесвітньої спадщини (архітектурний ансамбль „Софія Київська”, Києво-Печерська Лавра, історичний центр міста Львова та ін.), а також включення українських біосферних заповідників до Міжнародної мережі ЮНЕСКО („Чорноморський”,”Асканія Нова”, „Стужниця”,”Дунайський”).
Понад 250 міжнародних неурядових організацій мають консультативний статус при ЮНЕСКО, а понад 400 підтримують з нею постійні зв”язки. Бюджет організацій формується із внесків країн-членів. ЮНЕСКО з допомогою національних комісій в усіх країнах, які є членами, вирішує головні завдання:
-боротьба з неписменністю;
-розповсюдження інформації про ООН;
-дотримання прав людини;
--введення обов”язкової освіти;
-надання допомоги експертами з різних галузей науки і освіти.

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Технології навчання | Додав: Олександра (21.02.2014)
Переглядів: 1396 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]