Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Методика сучасного уроку » Продуктивний урок


Методичні поради вчителю

Методичні поради вчителю

Процес навчання є завжди процесом навчання будь-якої діяльності — предметно-практичної, розумових дій. Але ці дії, як вчать нас психологи, повинні мати усвідомлену ціль (мету), мотиваційну обумовленість, спрямовану  на матеріальний чи нематеріальний предмет.

Навчати діяльності — це означає створювати умови учневі для прояву самостійності. Як часто ми, педагоги, не звертаємо на це уваги.

Наприклад, у процесі навчальної діяльності в учнів виникають типові  питання:

Що я не правильно зробив?

Що мені треба зробити ще?

До треба зробити, щоб отримати вищу оцінку? 

Діти вимагають готового рецепту там, де потрібне самостійне вирі­шення.

Найчастіше вчитель сам відповідає на поставлені запитання. Спроба запропонувати учневі знайти свої помилки викликає в нього паніку. Чому? Спробуйте дати відповідь на подане запитання, спостерігаючи за поведін­кою учня. Думаю, що відповідь на таке запитання не буде несподіваною. Ми  побачимо, що учень з одного боку не хоче самостійно працювати, готовий рецепт кращий, з іншого — у нього не сформовані навички (алго­ритми, технології) прийняття рішення, логічні ланцюжки, що приводять до їх виконання та інші операції щодо організації самостійної праці.

Сьогодні як ніколи організація навчального процесу для вчителя полягає  не втому, щоб навчити засвоювати знання у готовому вигляді, навчити мислити, аналізувати зроблене, вносити корективи, тобто спрямовувати думку учня в потрібному руслі. Саме безпосередня діяльність учня допомагає  виявити наступне:

   як учень мислить;

   що саме для нього є складним в розумінні та виконанні;

   що учню найбільш зрозуміло.

У процесі діяльності дитина сама формує собі проблему, яку не вирі­шила. Проаналізувавши власну проблему, вона стає для неї зрозумілою навчити  учня бачити проблеми різного характеру і спрямування, вирішувати їх, використовуючи предметні знання — вимога часу.

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Продуктивний урок | Додав: uthitel (04.05.2011)
Переглядів: 1620 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]