Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків української мови та літератури |
«Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!» (Життя і творчість Лесі Українк
Тема: «Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!» (Життя і творчість Лесі Українки)» Мета: - поглибити знання учнів про життєвий подвиг і творчий шлях видатної письменниці, допомогти усвідомити, як світогляд митця впливає на творчість; - розвивати вміння виділяти основне в лекції і зосереджувати на ньому свою увагу; - виховувати повагу до справжнього мистецтва і видатних людей України. Тип уроку: - шкільна лекція. Обладнання: портрет письменниці, девіз уроку, ілюстрації до творів Лесі Українки, мультимедійна презентація «Життя і творчість Лесі Українки» Девіз уроку: Терпіть кайдани-то несвітський сором, Забуть їх, не розбивши, гірший встид. Леся Українка. Хід уроку І. Організаційний момент. Рефлексія «Очікування». ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів: повідомлення теми, мети, завдань уроку. ІІІ. Сприйняття і засвоєння нових знань. План шкільної лекції на тему: «Життя і творчість Лесі Українки» 1) Місце і дата народження Лариси Петрівни Косач. 2) Родина, з якої походила майбутня письменниця. 3) Середовище, що благотворно впливало на здібності 4) Переїзд родини Косачів до Луцька. Початок хвороби Лесі. 5) Родина Косачів у Колодяжному. 6) Навчання Лесі та Михайла в Києві. 7) Перша поетична спроба. 8) Перша публікація – вірш «Конвалія». 9) Літа великих Лесиних страждань. 10) 1890 р.- вийшли поезії «Мій шлях», «Сім струн». 11) Леся - авторка підручника «Стародавня історія східних народів». 12) Встановлення негласного нагляду над письменницею. Знайомство з С.Мержинським. 13) Дружба Лесі Українки з І.Франком, О.Кобилянською, М.Павликом. 14) Обшук на квартирі Косачів. 15) Одруження з Климентієм Квіткою. 16) Життя і творчість Лесі Українки за межами України. 17) Останні дні життя, сповнені творчої праці. 18) 26 липня 1913 року поховано письменницю у Києві на Байковому кладовищі. 19)Вшанування пам'яті. ІV. Закріплення вивченого. 1. Робота «Трійкою»(відповідь, доповнення, рецензія). Користуючись записами в зошиті, розповісти про життя і творчість Лесі Українки. 2. Бесіда. - Що найбільше вразило вас у цій жінці? Чому? -Пояснити, чому життя поетеси ми називаємо подвигом. - Як ви розумієте девіз уроку? Відповідь обґрунтуйте. V.Підсумок уроку, оцінювання. Рефлексія «Очікування. Чи справдилися вони?» VІ. Домашнє завдання. Вивчити біографію Лесі Українки, скласти хронологічну таблицю життя і творчості поетеси, підготувати повідомлення «Філософські мотиви лірики Лесі Українки», «Духовна краса ліричного героя в поезії Лесі Українки». Можливо Вам це буде цікаво | |
Переглядів: 2523 | |
Всього коментарів: 0 | |