Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків української літератури 6 клас


ВЕЛИКА РОЛЬ ГУМОРУ В ЖИТТІ УКРАЇНЦІВ. ЖАНРОВА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ. Л. ГЛІБОВ «ЖАБА І ВІЛ» Глібов — творець правдивих перлин
ВЕЛИКА РОЛЬ ГУМОРУ В ЖИТТІ УКРАЇНЦІВ. ЖАНРОВА РІЗНОМАНІТНІСТЬ ГУМОРИСТИЧНИХ ТВОРІВ. Л. ГЛІБОВ «ЖАБА І ВІЛ» Глібов — творець правдивих перлин української літератури.
І. Франко
Гумор і поезія є золотими воротами до всього чесного,
благородного, прекрасного.
А. Шопенгауер
Можна й жартувати, аби діло знати.
Народне прислів’я
Анекдот (від гр. aneсdotos — неопублікований) — жанр фольклору — коротка жартівлива розповідь про якийсь цікавий життєвий випадок з несподіваним і дотепним закінченням.
Байка — невеликий, здебільшого віршований повчально-гумористичний чи сатиричний твір з алегоричним змістом, у якому людське життя відтворюється або в образах тварин, рослин і речей, або зведене до простих і умовних стосунків.
Усмішка — різновид фейлетону та гуморески, уведений в українську літературу Остапом Вишнею. Гумореска — невеликий віршований, прозовий чи драматичний твір з комічним сюжетом, відмінний від сатиричного твору легкою, жартівливою тональністю.
Співомовка — короткий віршований ліро-епічний твір, часто побудований на якомусь народному анекдоті, приказці або казковому мотиві.
Фейлетон — художньо-публіцистичний жанр літератури, в основі якого лежать реальні факти, зображені в сатиричному або гумористичному плані.
ЛЕОНІД ІВАНОВИЧ ГЛІБОВ (1827–1893)
Народився Л. Глібов у селі Веселий Поділ на Полтавщині. Батько його, Іван Назарович, працював управителем маєтку поміщиків Родзянків. У дитинстві Льолик, як усі його звали, був веселим і жвавим. Йому подобалося все красиве, але найбільше він любив доглядати за квітами. Його й прозвали «королем квітів». Знайомі й родичі, вітаючись з ним казали: «Здоров був Льолику, квітчастий королику». . Коли Льолик слухав казки баби Одарки, йому настільки виразно вимальовувались риси вдачі і звички тих лисиць, вовків, левів та інших звірів, що навіть здавалося, ніби тварини насправді думають і говорять, що серед них теж є добрі і злі, бідні й багаті.
Л. Глібов любив дітей. Він якийсь час працював учителем історії й географії. Про нього залишилися спогади як про хорошого вчителя, котрий не бив учнів, як було заведено, не примушував зубрити уроки, ставився до дітей
з повагою. Свої твори для них він підписував псевдонімом «Дідусь Кенир». Л. Глібова «Жаба й Віл» (1853) зображення жаби, яка намагалася позмагатися з волом стосовно розміру, в результаті «з натуги луснула — та й одубіла».
Що то воно: у воді водиться,
З хвостом родиться,
А як виростає,
Хвіст відпадає.
У воді сидить охоче,
Та не риба і не рак.
Вистромля булькаті очі
І співає: «Кум-квак-квак!»
Підготувати стислу інформацію про всіх істот, які згадуються у байках Л. Глібова «Щука», «Муха й Бджола», вивчити напам’ять байку «Щука».
 

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків української літератури 6 клас | Додав: uthitel (28.04.2014)
Переглядів: 4084 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]