Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків світової літератури 8 клас


УРОК 21 Тема. «Сильніше зброї — сила слова». Виразне читання напам’ять віршів античних поетів

Тема. «Сильніше зброї — сила слова». Виразне читання напам’ять віршів античних поетів

Мета: вчити використовувати партитуру для читання вірша, пояснювати власний вибір поезії; розвивати уміння емоційно та проникливо читати художній твір, артистичні здібності; виховувати любов до художнього слова.

Обладнання: тексти поезій із складеними партитурами, записи мелодій, ілюстрації з пам’ятками давньогрецького мистецтва.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація опорних знань

Перевірка домашнього завдання

1) Назвіть головні теми і мотиви творчості Анакреонта.

2) Дайте визначення поняття анакреонтика.

II. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

Минули століття і навіть тисячоліття. А ми все ще пам’ятаємо їх: ніжну Сапфо, грайливого Анакреонта, мужнього Тіртея, відвертого Архілоха. Їхні вірші вражають своєю актуальністю: ми теж сперечаємося про цінність людського життя, сумуємо через нещасне кохання, прагнемо радощів і насолод. Це все — нібито про нас. Чи не тому ці слова такі

довговічні:

Ржавеет золото и истлевает сталь,

Крошится мрамор — к смерти все готово.

Всего прочнее на земле печаль

И долговечней — царственное слово?

III. Читання поезій напам’ять

Учні читають обрані ними вірші античних поетів.

- Виступ учня

- Пояснення учня щодо вибору поезії

- Коментар учнів

-Коментар учителя

- Оцінювання

Читати вірші можна на фоні відповідної музики, а ще прикрасити свій виступ створеною ілюстрацією до обраної поезії. Наприклад: анакреонтичний вірш «Дай мені Гомера ліру» можна читати під звучання арфи, поезію Архілоха «Смуток, Перікле...» — під музику Баха. До вірша Сапфо «Барвношатна владарка, Афродіто» доречно буде створити

ілюстрацію, яка зображує прекрасну Афродіту, що мчить на золотій колісниці. Поезію Тіртея «Добре вмирати тому...» можна проілюструвати,

зобразивши воїна-зрадника та його сім’ю.

IV. Підсумки уроку

Кожний учень заносить на лінію часу ім’я обраного поета.

 

V. Домашнє завдання

Повторити визначення драми, трагедії, комедії.

Додаток

Партитура читання вірша «Сумно жити не кохавши»

          підвищення голосу

          зниження голосу

  ___  логічний наголос

| | — коротка пауза

| | | — довга пауза

       перенесення паузи на наступний рядок

 

Текст вірша

Задача читця

Сумно жити не кохавши, | |

 

Сумно жити й покохавши, | |

Найсумніше ж від усього

 

Ошукатися в коханні | | |

Донести до слухача сумний настрій

ліричного героя, його душевні пере-

живання, тягар життєвого досвіду.

Читати в повільному темпі

Все Ерот під ноги топче — | |

Людську мудрість і звичаї, | |

 

Тільки срібло всі шанують | | |

Передати пригніченість ліричного

героя через розчарування у богах

і людях.

Темп читання — середній

Хай тому добра не буде, | |

 


Хто найперший прагнув срібла! | | |

 


Через те братів не стало, | |

 


Через те й рідня не рідна, | |

 

Через те убивства, війни, | |

 

Та найбільше нас, коханців, | |

 

Через те усюди гине | | |

Донести до читача обурення героя

з приводу того, що гроші замінили

людям справжні цінності.

Читати схвильовано, голосно, впев-

нено

 

Джерела:
     1.Хорошилова А. В., Усі уроки зарубіжної літератури. 8 клас -.:Вид. Група "Основа”, 2008. – 368 с.: іл.-”12-річна школа”
      2. Періодичні видання ВГ "Основа” "Зарубіжна література в школі”

 

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків світової літератури 8 клас | Додав: uthitel (17.10.2011)
Переглядів: 5596 | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]