Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків правознавства 9 клас


Урок 15 Тема. Цивільно-правові договори


Урок 15

Тема.  Цивільно-правові договори

Мета: дати уявлення про договори, види цивільно-правових договорів; розвивати вміння пояснювати, що таке договір, називати види цивільно-правових договорів; аналізувати зразок типового договору щодо його предмета, сторін та змісту; формувати свідоме ставлення щодо необхідності дотримання умов цивільно-правових договорів.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: захист проектів, рольова гра.

Обладнання: таблиці з попереднього уроку.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань

1.  Фронтальне опитування щодо опанування понять.

2.  Захист проектів за темами:

1)  Ти і цивільно-правові відносини:

а)  право власності;

б)  цивільно правові договори;

в)  захист майнових та особистих немайнових прав;

г)  права споживачів;

д)  як успадкувати майно.

2.  Закони в житті твоєї сім’ї:

а)  сім’я та шлюб;

б)  особисті майнові та немайнові права членів сім’ї;

в)  захист прав дитини в сім’ї.

3.  Твої права у трудових відносинах:

а)  реалізація права на працю;

б)  трудовий договір;

в)  особливості праці неповнолітніх.

ІІІ. Вивичення нового матеріалу

Інтерактивна лекція

У ч и т е л ь.

Цивільно-правові відносини — це врегульовані нормами цивільного права майнові та особисті немайнові відносини.

У відношеннях,  які  регулюються  адміністративним  або кримінальним правом, учасники перебувають у нерівному становищі.  Одні  мають  повноваження,  інші  їм  підкоряються.

У цивільних  правовідносинах  всі  учасники  рівні.  Рівність  учасників —  це  головна  відмінність  цього  виду  правовідносин. 

Підписано  договір,  і  закон  вимагає,  щоб  обидві  сторони  виконали його  умови.  Всі  ці  відносини  регулюються  Конституцією  та  законами  України,  Цивільним  кодексом.  Їх  основою  є  цивільноправовий  договір.

Договір — це угода двох або більше сторін, що базується на рівності сторін.

Завдання

1.  Як на ваш розсуд, що таке цивільно-правовий договір?

2.  Чим відрізняються договори такого типу:

а)  людина придбала товар у магазині;

б)  позичила гроші;

в)  бабуся подарувала онуку будинок;

г)  ви позичили однокласнику певну суму грошей?

У ч и т е л ь. Згідно з Цивільним Кодексом існують такі види цивільно-правових договорів:

  купівлі-продажу;

  майнового найму (оренди);

  займу;

  дарування.

Робота в парах

  Наведіть приклади цивільно-правових договорів з вашого життя.

Рольова гра «Як укласти договір?»

Учні розподіляються на групи, кожна з яких отримує текст цивільно-правового договору, Цивільний кодекс, моделює і демонструє ситуацію укладення договору. Після перегляду ситуацій класс визначає:

а)  сторони договору;

б)  предмет договору;

в)  зміст договору.

Групи пропонують зразки цивільно-правових договорів.

Запитання

  Якими майновими правами наділені неповнолітні власники?

Робота з поняттями і термінами

Фізична особа — людина, учасник цивільно-правових відносин.

Цивільно-правова угода — погодження на базі взаємних інтересів та рівності. Договір є одним з різновидів угоди.

У ч и т е л ь.

Згідно зі ст. 3. Цивільного кодексу особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа), має часткову цивільну дієздатність.

Вона може:

1)  самостійно здійснювати дрібні побутові угоди. Угода вважається дрібною побутовою, якщо вона служить задоволенню побутових потреб особи, відповідає її фізичному, духовному або соціальному розвитку та стосується речі, що має невелику вартість;

2)  здійснювати  особисті  немайнові  права  на  результати  інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом. За ст. 32 Цивільного Кодексу неповна цивільна дієздатність фізичної особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років передбачає:

Окрім угод, встановлених ст. 3 даного Кодексу,

фізична особа у віці з чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) має право:

1)  самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;

2)  самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняється законом;

3)  самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунка) і розпоряджатися внеском, внесеним на своє ім’я (грошовими коштами на рахунку). Неповнолітня особа здійснює інші угоди за згодою батьків.

Завдання

Поміркуйте.

1.  Чи може 5-річний Андрій:

а)  придбати фотоапарат на зароблені ним гроші;

б)  позичити зароблені влітку гроші приятелю

в)  покласти зароблені влітку гроші на депозит?

2.  Чи може 6-річна Марія самостійно:

а)  позичити однокласниці п’ять гривень;

б)  придбати потрібний для навчання відеодиск;

в)  придбати квартиру?

3.  Чи може 3-річний Сергій:

а)  дати другові відеодиск для перегляду;

б)  відкрити рахунок у банку;

в)  подарувати подрузі коштовну прикрасу?

ІV. Підсумки уроку

Бесіда

1.  Які відносини регулює цивільне право?

2.  Що таке цивільно-правовий договір?

3.  Назвіть та наведіть приклади основних цивільно-правових договорів.

V. Домашнє завдання

Опрацювати відповідний текст підручника.

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків правознавства 9 клас | Додав: uthitel (31.10.2012)
Переглядів: 9167 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]