Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків правознавства 10 клас


Урок 32 Оцінювання знань учнів за темою «Основи приватного права України»

Урок 32

Оцінювання знань учнів за темою

«Основи приватного права України»

Мета: перевірити та закріпити знання учнів з теми.

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

ІІ. Перевірка знань учнів

Починаємо урок з повторення вивченого матеріалу. Пропонуємо кільком учням відтворити на дошці таблиці порівняння скороченого та неповного робочого часу, дисциплінарної та матеріальної відповідальності, припинення шлюбу шляхом розлучення та визнання шлюбу недійсним тощо.

Одночасно проводимо з учнями перевірку знання понять, з якими вони зустрічалися, вивчаючи останні теми.

Диктант

1. Дайте визначення спадщини (можлива оцінка 0–0,5–1 бали).

2. Назвіть хоча б три види цивільно-правових угод (для отримання повної оцінки (1 бал) необхідно назвати не менше трьох видів угод, якщо названо 1–2 — виставляється оцінка 0,5 бала).

3. Назвіть спадкоємців другої черги (для отримання повної оцінки (1 бал) необхідно назвати всіх спадкоємців другої черги, передбачених Цивільним кодексом України, якщо названо 2–3 — виставляється оцінка 0,5 бали, менше — 0 балів).

4. Назвіть документи, які мають бути подані під час влаштування на роботу кур’єром 15-річного дев’ятикласника, який раніше не працював (для отримання повної оцінки (1 бал) необхідно назвати обидва документи — свідоцтво про народження та дозвіл батьків, якщо названо лише один — виставляється оцінка 0 балів).

5. Вкажіть випадки, коли шлюб може бути визнано недійсним (для отримання повної оцінки (1 бал) необхідно назвати обидві підстави (фіктивний шлюб, порушення при укладанні шлюбу), якщо названо лише одну — 0,5 бала).

6. Вкажіть хоча б чотири підстави, коли людину може бути звільнено з роботи з ініціативи адміністрації (для отримання повної оцінки (1 бал) необхідно назвати не менше чотирьох підстав для звільнення, якщо названо 2–3 — виставляється оцінка 0,5 бала; менше двох — 0 балів).

7. Визначте, коли людина набуває повної цивільної дієздатності.

8. Який шлюбний вік встановлено законодавством України для чоловіків та жінок?

9. Якою є максимальна тривалість робочого тижня для неповнолітніх віком з 16 до 18 років. 10. Яку мінімальну тривалість відпустки для повнолітніх працівників встановлено Кодексом законів про працю?

Завдання достатнього рівня

Варіант 1

1. Цивільно-правові договори.

2. Спадкове право.

3. Цивільно-правова відповідальність.

4. Порядок укладання шлюбу.

5. Порядок припинення шлюбу.

6. Звільнення з роботи.

7. Робочий час і час відпочинку.

Варіант 2

1. Визначте, до якого виду відповідальності мають бути притягнуті порушники в зазначених випадках:

а) хлопці-десятикласники, повертаючись з дискотеки напідпитку, зламали дверцята чужої легкової машини та скористалися нею (кримінальна);

б) дівчинка, поспішаючи до школи, перейшла дорогу в місці, де немає позначки пішохідного переходу (адміністративна);

в) токар через неуважність пошкодив верстат (матеріальна);

г) школяр подряпав парту та порізав обшивку стільця (цивільно-правова).

2. Визначте, які цивільно-правові угоди мають місце в кожному із зазначених випадків та чи є ці угоди правомірними:

а) хлопчик 9 років купив у магазині хліб (купівля продаж, правомірна, бо має характер дрібної побутової угоди);

б) дівчинка 12 років подарувала подрузі на день народження годинник, не повідомивши про це батьків (дарування, неправомірна);

в) хлопець-студент 17 років на отриману стипендію купив у свого двадцятирічного друга собаку (купівля-продаж, угода правомірна);

г) жінка взяла у подруги тридцять гривен, пообіцявши повернути їх після отримання заробітної плати (угода позики, правомірна).

Завдання для перевірки знань високого рівня

1. Громадянин П. після тривалих пошуків влаштувався на роботу. Але в перший день його роботи в нього стався приступ апендициту і він потрапив до лікарні. Через місяць, коли він вийшов з лікарні та прийшов на роботу, йому заявили, що стосовно його прийняття на роботу не встигли видати наказ, отже, на його місце вже прийнято іншого працівника. З цієї ж причини йому не буде виплачено допомогу з тимчасової непрацездатності. Визначте, хто має рацію в цій ситуації.

2. На день народження шістнадцятирічному одинадцятикласнику Н. бабуся подарувала фотоапарат. Через деякий час Н. домовився зі своїм однолітком С обміняти цей фотоапарат на велосипед. Дізнавшись про обмін, батьки Н. почали вимагати повернути фотоапарат та забрати велосипед, обґрунтовуючи свою вимогу тим, що вони не знали про обмін і не давали на нього згоду. Але батьки С. заперечували, заявляючи, що вони погодилися на обмін. Визначте, хто має рацію в цій ситуації.

3. Під час навчання на останньому курсі Київського університету двадцятирічний уродженець Рівненщини П. уклав шлюб з киянкою Л. На його прохання весілля було вельми скромним, батьки П. навіть не приїхали на нього. Після весілля він переїхав до Л., прописався в квартирі її родини, але приходив дуже пізно і навіть не щодня. Вже через місяць він взагалі перестав бувати в квартирі, майже припинив спілкування з Л. Дівчина зрозуміла, що родинне життя не склалося, але її знайомі стверджували, що доведеться розділити майно, зокрема квартиру, право на проживання в якій П. матиме і після розлучення. Що можна порадити Л., щоб уникнути прикрих наслідків ситуації, яка склалася?

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків правознавства 10 клас | Додав: uthitel (31.10.2012)
Переглядів: 7483 | Рейтинг: 3.6/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]