Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків хімії 8 клас


УРОК 23 Тема. Реакція нейтралізації. Розкладання нерозчинних основ у процесі нагрівання

УРОК 23

Тема. Реакція нейтралізації. Розкладання нерозчинних основ у процесі нагрівання

Цілі уроку: закріпити знання учнів про хімічні властивості основ; розвивати вміння й навички проведення хімічного експерименту, складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі хімічних властивостей лугів і нерозчинних основ.

Тип уроку: формування вмінь і навичок, урок-дослідження.

Форми роботи: лабораторна робота, робота з опорною схемою.

Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів, хімічні реактиви, плакат «Правила техніки безпеки в кабінеті хімії».

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань

1. BaO+H2O→Ba(OH)2

2. CO2+H2O→ H2CO3 

3, 4. Ba(OH)2+H2CO3→BaCO3+ 2H2O 

Робота з опорною схемою «Хімічні властивості основ»

  • На основі знань про хімічні властивості основ заповнимо опорну схему «Хімічні властивості основ».
  • Згадаймо, яких правил необхідно дотримуватися в хімічній лабораторії. (Звертаємося до таблиці «Правила техніки безпеки в кабінеті хімії».)

 

ІІІ. Формування навичок і вмінь

Лабораторна робота № 4. Взаємодія розчинів лугів з кислотами

У дві пробірки наливаємо по 1 мл NaOH і по одній-дві краплі фенолфталеїну. Потім в одну з них по краплях додаємо хлоридну кислоту, у другу - сульфатну кислоту. Заносимо результати до протоколу.


Лабораторна робота № 5. Взаємодія нерозчинних основ з кислотами

Нам необхідно одержати купрум(II) гідроксид. Як це зробити? Яку властивість основ для цього можна використати?

CuSO4+2NaO → Cu(OH)2↓+Na2SO4   

До одержаного осаду по краплях додаємо хлоридну кислоту.

- Які ознаки хімічної реакції спостерігаємо?

Запишіть результати досліду до протоколу.

Лабораторна робота № 6. Розкладання нерозчинних основ у процесі нагрівання

Нерозчинні основи за нагрівання розкладаються на оксид і воду.

Перевіримо це на практиці.

Одержіть купрум(II) гідроксид, закріпіть пробірку в пробіркотримачі.

  • Як правильно нагріти пробірку?
  • В якій частині полум’я необхідно нагрівати пробірку? (У верхній, найбільш гарячій)
  • Що спостерігаємо? Запишемо рівняння реакції:

Cu(OH)2→CuO+H2O 

Укажіть тип реакції. (Реакція розкладу)

Висновок. З якими властивостями основ ми познайомилися на цьому уроці?

  • Реакція нейтралізації.
  • Розклад нерозчинних основ.

 

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Керована практика

Завдання 1. Обчисліть кількість речовини води, що утвориться внаслідок нагрівання алюміній гідроксиду масою 15,6 г.


Завдання 2. Здійсніть перетворення:

Cu(OH)2→CuO→CuSO4→Cu(OH)2

1) Cu(OH)2→CuO+H2O 

2) CuO+H2SO4→CuSO4+H2O

3) CuSO4+2NaOH→ Cu(OH)2+2H2O       

 

V. Домашнє завдання

Опрацювати відповідний параграф підручника, виконати завдання до нього.

Творче завдання. Підготувати повідомлення про використання основ.

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків хімії 8 клас | Додав: uthitel (22.11.2012)
Переглядів: 4238 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
Viktor1 09.11.2013 в 03:24 / МатериалСпам
Як це розуміти: CuSO4+2NaOH→ Cu(OH)2+2H2O  ? Очепятка   angry
0
Viktor1 09.11.2013 в 03:20 / МатериалСпам
Розкладання нерозчинних основ у процесі нагрівання - тема заняття.
Навіщо ж Ви тут говорите про Cu(OH)2 та Al(OH)3 - амфотерні гідроксиди?
Ваші учні після цього будуть плутати поняття основний гідроксид (основа) та амфотерний гідроксид  biggrin .
У задачі Завдання 1 у рівнянні поставте коефіцієнт 3 перед водою.
Прохання - обговоріть вміщені тексти з хіміком - я тільки що прочитав 4 Ваші конспекти уроків.... У всіх помилки. Це ж читають учні...
З великою повагою до праці вчителя.
0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]