Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків інформатики


Урок з інформатики 3 клас Тема. Комп’ютерні мережі
Урок з інформатики
Підручник для 3 класу «Сходинки до інформатики»
Автор: Ломаковська Г.В., Проценко Г.О., Ривкінд Й.Я.
Вчитель початкових класів
Хмельницького НВК№4 Коцеміра Оксана Іванівна
Тема. Комп’ютерні мережі
Мета: формувати уявлення про комп’ютерну мережу, її переваги; розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки; виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших, комп'ютерну грамотність.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники.
Програмне забезпечення: операційна система, локальна мережа, презентація " Комп’ютерні мережі"
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Ось прийшли ми знов у клас,
Де чекає комп’ютер нас.
Правила ми пригадаєм
Щось новеньке ми пізнаєм.
Нумо сіли всі рівненько
І працюємо дружненько.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Як люди обмінюються інформацією між собою ?
- Які способи подання повідомлень використовують ?

ІІІ.ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
1. Проблемне запитання

Погляньмо на комп’ютери, що знаходяться в нашому кабінеті. Зараз на моєму комп’ютері знаходиться якесь зображення. Яке саме, дізнаєтесь, відгадавши загадку.

До квіточки лечу,
Лечу-дзижчу.
— Дзум-дзум-жу-жу! —
Як звуть не скажу.
(Бджілка)

- Здогадалися, що це?
- Тепер перевіримо. Зараз це зображення з’явиться на ваших комп’ютерах.
- Як це вийшло? (Відповіді учнів.)

2. Розповідь учителя
Насправді все дуже просто. Усі комп’ютери в нашому кабінеті поєднані між собою за допомогою спеціальних дротів у комп’ютерну мережу. Об’єднати комп’ютери можна не лише за допомогою дротів, а й за допомогою телефонної лінії, радіо- або супутникового зв’язку.
3. Робота з підручником: § 11.
Читання статті (с. 50-51).
Олесь зрозумів переваги комп’ютерної мережі. Дізнаймося й ми більше разом з ним.
4. Бесіда. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Що таке комп’ютерна мережа?
(Слайд 5) Познач правильну кінцівку речення.
Комп'ютерна мережа —це два комп'ютери або більше, які ...
• ... розташовані на великій відстані один від одного,
• ... працюють під керуванням тих самих програм,
• ... з'єднані між собою каналами зв'язку,
• ... розташовані в одній кімнаті.

2. За допомогою чого з’єднуються комп’ютери в мережу? (Слайд 6)
3. Що таке бездротова мережа?
4. Які переваги надає комп’ютерна мережа? (Слайд 7)
5. Яке призначення комп'ютерних мереж? (Слайд 8)
Яким спільним обладнанням користуються учні?


IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Станем стрункої Руки в боки! А над ними комарі
Пострибаєм, як сороки, Політали угорі.
Як сороки-білобоки, Жабенята пострибали:
Стрибу-стрибу, скоки-скоки! Ква-ква-ква, ква-ква-ква! —
Пані горді і неквапні, Щоб спочила голова.
По болоту ходять чаплі.


V. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
1. Повторення правил техніки безпеки.
- Згадайте ,які правила безпечної роботи в інформаційному класі та за комп'ютером .
Гра «Правильно - неправильно!»
Учитель розповідає правила гри: зачитуються віршовані рядки, які обов'язково відповідають або не відповідають якомусь правилу поведінки в комп'ютерному класі.
В клас комп'ютерний спітнілі ми вбігаємо щосили...(ні)
Витри старанно взуття, нам не потрібне сміття! (так)
За улюблений комп'ютер падаєм, мов спілі фрукти...(ні)
А щоб сісти нам за парту, вчитель нам дає команду! (так)
Ти підсунь дисплей близенько і шнури поправ хутенько! (ні)
Від екрана ти відсядь... Сантиметрів п'ятдесят! (так)
Голова болить моя, Потерплю годину я! (ні)
Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю! (так)
Як відчую щось горіле, промовчу я всім на диво...(ні)
В електронний клас науки сміло входь! Лиш вимий руки! (так)

2. Робота за комп’ютерами. Програма «Поштовий голуб. Україна»
Інструктаж учителя.
• Перед тобою карта України. На ній позначено міста. Поштовий голуб тримає лист, на якому вказано адресу — назву міста. Знайди на карті це місто та допоможи голубу доставити лист за адресою. Для цього підве-
ди вказівник до назви потрібного міста і клацни ліву кнопку миші.

- Молодці! Всі плідно попрацювали в поштовому центрі.
- Чи всі листи доставили адресатам?
ВПРАВИ ДЛЯ ОЧЕЙ

3. Робота у зошиті с.20

1. Перестав букви в правильному порядку і відгадай, які слова закодовано.
Запиши їх.

МЕРНА’КЮПТО РАЕЖЕМ

2. Пригадай призначення комп'ютерних мереж. Устав пропущені слова.

За допомогою комп’ютерних мереж можна:
обмінюватися _______________________ ;
спільно ___________________________.

3. Прочитай речення і підкресли, де можуть бути розміщені комп’ютери, об'єднані в мережу.

Об’єднані в мережу комп’ютери можуть бути розташовані в одній кімнаті, одному будинку, районі, місті, країні або навіть у різних країнах.

4. Розшифруй словосполучення.



VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
- Що сподобалось на уроці?
- Що видалося важким?
- Де будете застосовувати отримані знання?


VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Знайти відповіді на запитання на с. 52

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків інформатики | Додав: oksoi (11.10.2016) | Автор: Коцеміра Оксана Іванівна E
Переглядів: 1208 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]