УРОК № 23
Тема. Розрахунки
простих електричних кіл.
Мета: удосконалити
навички учнів у розрахунку електричних кіл; розвивати логічне мислення учнів,
показати практичну значущість отриманих знань.
Тип уроку: комбінований
урок.
Обладнання та
наочність: елементи для складання електричних кіл.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний
етап
ІІ. Актуалізація
опорних знань та умінь
Запитання для
фронтального опитування
·
Сформулюйте закон Ома.
·
Сформулюйте закони послідовного з’єднання
провідників.
·
Сформулюйте
закони паралельного з’єднання провідників.
ІІІ. Розв’язання
задач
·
До двох паралельно з’єднаних однакових
резисторів додали паралельно
ще один. Як (у скільки разів) змінився загальний опір?
·
До двох послідовно з’єднаних однакових
резисторів додали паралельно
ще один. Як (у скільки разів) змінився загальний опір?
·
Обчисліть загальний опір ділянки кола, якщо R1=
R2= R3 =20 Ом, R4 = 30 Ом.
Обчисліть загальний опір ділянки кола, якщо R2= R3= R4 = 9 Ом, R1
= 2 Ом.
Ділянку кола, яка складається з трьох послідовно
з’єднаних резисторів
опорами 2, 4 та 6 Ом, підключено до джерела з напругою 60
В. Знайдіть напругу на ділянках кола з окремими резисторами,
загальний
опір кола та силу струму на ділянці кола та в окремих
резисторах.
·
Ділянку
кола, яка складається з двох паралельно з’єднаних резисторів опорами
20 та 30 Ом, підключено до джерела з напругою 60 В. Знайдіть напругу на
ділянках кола з окремими
резисторами, загальний
опір кола та силу струму на ділянці кола та у
розгалуженнях.
ІV. Підбиття
підсумків уроку
V. Домашнє завдання
·
Завдання
за підручником. Вивчити § 13–14.
·
Завдання за задачником. Розв’язати №
9.7, 9.11.
·
Додаткове завдання. Накресліть
електричну схему, за якою з’єднані
електричні приладу у кабінеті фізики та комп’ютерному
класі.