Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків економіки 11 клас


Урок 10 Тема. Ринок та його основні елементи: попит, пропозиція, ринкова ціна

Урок 10

Тема. Ринок та його основні елементи: попит, пропозиція, ринкова ціна

Мета: закріпити вміння учнів визначати ціну ринкової рівноваги, дефіцит і надлишок у разі втручання держави.

Обладнання: картки із завданням для самостійної роботи, калькулятор.

Основні поняття: ринкова рівновага, порушення ринкової рівноваги (дефіцит, надлишок).

Тип уроку: практичне виконання економічних завдань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Облік відвідування

2. Перевірка домашнього завдання

3. Повідомлення теми й мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

Укажіть термін, що відповідає визначенню

·         Бажання і можливість споживача купити певний товар за певною ціною. (Попит)

·         Кількість товару, яку купляє споживач. (Величина попиту)

·         Крива, що ілюструє залежність між ціною товару й обсягами його виробни­цтва, можливими за різних рівнів цін. (Крива пропозиції)

·         Параметри точки перетину графіків попиту та пропозиції. (Рівноважна ці­на і кількість)

ІІІ. Формування нових знань і вмінь

Виконання практичних завдань

Розглянувши графік взаємодії попиту та пропозиції на ринку, поясніть явища:

1. Точка перетину показує ринкову рівновагу. Умови рівноваги:

QD=QS.

2. Надлишок товару на ринку виникає, якщо ринкова ціна вища за рівноважну.

3. Дефіцит товару на ринку виникає, якщо ринкова ціна нижча від рівноваж­ної.

Ситуація надлишку товару призводить до таких наслідків:

• продається лише частина запропонованих товарів;

• виторг скорочується.

Ситуація дефіциту товару призводить:

• до тривалих пошуків дефіцитного товару;

• виникнення черг і «чорного ринку».

Розв’яжіть задачі для самостійних робіт із методичного посібника «Экономика. 10 класс» (авт.: Н. Ф. Бондарєва, Н. М. Мірошниченко).

Задачі 3, 5; завдання 3, 5, 8, с. 35–37.

IV. Домашнє завдання

Завдання 1

Функція попиту має вигляд QD=36−5 P, функція пропозиції — QS=17P−8. Обчисліть рівноважну ціну та обсяг продажів. Обчисліть зміну обсягів продажу та ситуацію на ринку, якщо:

а) ціну буде встановлено на рівні 4 грн;

б) ціну буде встановлено на рівні 1 грн.

Завдання 2

За даними таблиці обчисліть рівноважну ціну та рівноважний обсяг прода­жів. Проілюструйте розв’язання завдання графічним способом.

Завдання 3

Поясніть, яка ситуація (надлишку чи дефіциту) установлюється на ринку певного товару, якщо держава встановлює «стелю ціни»?

 

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків економіки 11 клас | Додав: uthitel (22.10.2013)
Переглядів: 4966 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]