Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Вчителю-предметнику » Конспекти уроків біології 9 клас


Урок 36 Тема. Травлення в ротовій порожнині

Урок 36

Тема. Травлення в ротовій порожнині

Цілі уроку: розглянути особливості процесу травлення в ротовій порожнині, встановити

характер дії ферментів слини.

Обладнання й матеріали: таблиця «Органи травлення», два добре накрохмалені клапті білої тканини, вата, сірники, розчин іоду, слина.

Базові поняття й терміни: ротова порожнина, слинні залози, слина, слиновідділення, амілази, мальтази, лізоцим, ковтання.

Концепція уроку

Ознайомити учнів з особливостями травлення в ротовій порожнині; розповісти про слинні залози і слиновідділення, а також про роль мови й зубів у формуванні харчової грудки; звернути увагу на ферменти слини й речовини, які вони розщеплюють (вуглеводи).

Хід уроку

І. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

Питання для бесіди

1. З яких частин складається травна система людини?

2. Скільки зубів у людини?

3. Навіщо потрібні молочні зуби?

III. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементами бесіди й одночасним заповненням таблиці

Відділ травної

системи

Ферменти, що

секретуються

Особливості будови

Процеси, що

відбуваються

Ротова порожнина

Амілаза (ви-

діляється

слинними

залозами)

Ротова порожнина обме-

жена щелепами й вислана

багатошаровим епітелієм.

Є зуби (20 молочних або

32 постійні), язик (пере-

вертає їжу, крім того, на

ньому знаходяться смакові

рецептори), три пари слин-

них залоз і щічні залози

Їжа, її пережовування

і проковтування.

Перший етап

перетравлення вуглеводів

IV. Виконання лабораторної роботи

Лабораторна робота № 4. Дія ферментів слини на крохмаль

Мета: визначити, як діє на крохмаль слина.

Обладнання й матеріали: два добре накрохмалені клапті білої тканини, вата, сірники, розчин іоду, слина, зошит, підручник.

Хід роботи

1. Один клапоть накрохмаленої білої тканини опустити в розчин іоду.

2. На іншому клапті тканини сірником, на кінці якого накручена вата, змочена слиною, написати слово «амілаза» й також опустити його в розчин іоду.

3. Порівняти результати дослідів, зробити висновки й записати їх до зошита.

V. Домашнє завдання

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Конспекти уроків біології 9 клас | Додав: uthitel (22.01.2013)
Переглядів: 3926 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]