Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Класному керівнику » Сценарії свят, виховних заходів


Виховний захід: «Волонтери –люди доброї волі»
Виховний захід: «Волонтери –люди доброї волі»

Мета заходу: ознайомлення з історією волонтерського руху в світі, видами волонтерської діяльності. Виховання в учнів відповідальності ,активної життєвої позиції.
Додаткові матеріали: презентації, ребус, схема, відеокліп гурту «ТІК» та відеоролик.
І. Учитель розпочинає захід із проведенням тренінгу
щодо основ волонтерської діяльності
«Добро дій, добро твори, до людей з добром іди»
(Додаток 1).

ІІ. Перегляд презентації «Волонтерський рух»

ІІІ. Виступи завчасно підготовлених учнів

Марченко Настасія. 5 грудня світ відзначає Міжнародний день волонтера. 1859 рік вважають роком виникнення волонтерського рух. Саме в цей період Анрі Дюран, відомий французький письменник –журналіст, вражений наслідками кривавої битви при Сольферіно, запропонував створити Червоний Хрест - організацію, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим.
Гриценко Олександр .Волонтер в перекладі з латинської мови означає добровільний, доброволець. Це особа, яка за власним бажанням допомагає іншим.
Синьоока Тетяна. Види робіт , в яких задіяні волонтери, дуже різні:
-організація і проведення свят, спортивних змагань та фестивалів;
-медична допомога під час стихійних лих;
-пропаганда здорового способу життя;
-організація харчування учасників масових заходів;
-пошук джерел фінансування;
-інформаційне забезпечення про поранених та нужденних тощо.
Гуканов Артем. В залежності від виконуваної роботи волонтери мають свої емблеми.
Овчиннікова Анастасія. Волонтерська діяльність ґрунтується на засадах
-добровільності та доброчинності;
-законності і гласності;
-відповідальності.
Калабурдін Ілля. Волонтерами можуть бути: підлітки, учні старших класів, студенти, пенсіонери , лікарі, вчителі ,священнослужителі, психологи, юристи, всі, хто має добре серце, не байдужий до чужого горя, бажає працювати без винагороди.
Кулакова Таміла. Символом милосердя XX століття стала Мати Тереза-індійська черниця. В 1979 році їй присуджено Нобелівську премію миру. За її всесвітню місію любові Папа Римський Павло VI подарував їй власний розкішний білий автомобіль. Але вона жодного разу не скористалась ним. Влаштувавши лотерею, продала його , а на виручені кошти заснувала заклад для лікування хворих на проказу.
Ревенко Крістіна. Українці завжди опікувались старими і немічними, удовами і сиротами. Чуйність у взаєминах між людьми викликала захоплення у мандрівників, які приходили до нас із далеких країн. Безкорисливі справи творили Костянтин Острозький-князь ,який за власні кошти відкрив перші школи на заході України ще в 16 ст. В них навчались як діти шляхти, так і селянські. Гетьмани Петро Сагайдачний та Іван Мазепа на власні благодійні кошти звели один з корпусів Києво-Могилянської академії. Михайло Грушевський в 1848 р. заснував першу україномовну школу.
Гриценко Олександр.12 тисяч українських волонтерів працювали під час проведення змагань Євро-2012. .Найстарішим волонтером був 78 річний водій з Донецька. На підтримку українських волонтерів з Швейцарії на велосипеді приїхав 62 річний волонтер, який працював у сфері анти допінгу.
Овчиннікова Анастасія. Кожен з нас хоча б раз у житті по своїй добрій волі брав на себе виконання трудових обов’язків, не вимагаючи грошової компенсації. Саме добровільність і безкорисливість ,часто анонімна допомога- є основою волонтерського руху.
Кулакова Таміла. Девізом волонтерів усього світу є: Зрозуміти! Допомогти! Підтримати!
IV. Перегляд презентацій «5-го грудня – Міжнародний деньень волонтерів» і «Сучасні тенденції волонтерської діяльності в Україні»
Марченко Настасія. В Україні з повною силою зацвіло волонтерство з виникненням Майдану та тероризму на сході країни. Там воюють не лише підрозділи АТО, але й вся Україна. За тисячами військових на фронті стоїть армія волонтерів, яка забезпечує солдат практично всім: харчами, медикаментами, одягом, військовим спорядженням.
Синьоока Тетяна. У наші дні нелегко бути волонтером. Навіть небезпечно. Так Сергій Тимофієв, допомагаючи військовим , під Іловайськом потрапив під обстріл і отримав тяжке поранення .Тепер сам потребує допомоги. Юрій Бірюков очолив ініціативну групу «Крила Фенікса», яка, поставляє нашим воякам тепловізори, безпілотники, рації, біноклі, ремонтує літаки. Школяр з Києва, маючи добре серце і милосердя, віддав свої заощадження на підтримку військових. Майстер з Кривого Рогу самотужки виготовляє взуття для бійців. Агрофірма з Луганщини поставляє пальне для сил АТО. Є волонтерська організація в нашому районі, яка приймає активну участь у наданні допомоги тим , хто знаходиться на передовій.
(Відеокліп – гурт «ТІК» («Запах війни»))
Ревенко Крістіна. Українці навчились розв’язувати завдання такого рівня, про який ще рік тому і не мріяли. Нам є чим пишатись.
Везуть допомогу для фронту,
Мов роблять звичайну роботу-
Без них ворогам знахабнілим
Ми б носа не втерли.
Таких, що не б’ють себе в груди,
Повік шануватимуть люди;
Таких, що не словом ,а ділом…
Вони- волонтери! Лиш з доброї волі,
приходять на поміч до тих, хто в недолі.
І з доброї волі ідуть без вагань
Найкращі сини в найкривавішу брань.
Калабурдін Ілля. Доброта і милосердя багатоликі. Потреба в них виникає повсякчас.
Як маєш ідеї та сили ,
Не чекай, щоб тебе запросили:
Роботи на кожного стане
На нашому полі.
Якби ж всі позлазили з печі
Й ,де треба, підставили плечі,
То може б , у світі й не стало
Недоброї волі?!
Тож відкриваймо свої серця доброті, милосердю, даруймо свою турботу всім, кому вона потрібна.
Розгадування ребусів (Додаток 3).та перегляд відеофільму
«Волонтерський рух в Україні розрісся до величезних масштабів».Список використаних джерел:
1. Загальна декларація волонтерів, прийнята на ХІ конгресі Міжнародної асоціації волонтерів // Права людини: навчальний посібник. К.: Просвіта, 2002. – С. 67-80.
2. Волонтерство. Порадник для організатора волонтерського руху /Укл. Т.Л. Лях, авт. кол.: О.В. Безпалько, Н.В. Заверіко, І.Д. Звєрєва, Н.В. Зімовець та ін. – К.: ВГЦ «Волонтер», 2001. – 552 с.
3. Волонтерський рух в Україні: тенденції розвитку / Вайнола Р.Х., Капська А.Й., Комарова Н.Н. та ін. – К.: Академпрес, 2002. – 467 с.
4. Технологізація волонтерської роботи в сучасних умовах /За ред. проф. А.Й. Капської. – К., 2005. – 449 с.
5. Лях Т. Л. Волонтерство як суспільний феномен / Т. Л. Лях // Проблеми педагогічних технологій : зб. наук. пр. / Волинський державний університет імені Лесі Українки. – Луцьк : Волинський академічний дім, 2004. – Вип. 3-4. – С. 139–144.
6. http://metodportal.com/node/30927?destination=node/30927
7. http://cdut.petrovo.net/index.php/masova-work/volonterskij-rukh/na-dopomogu-volonteru/trening-z-osnov-volonterskoji-diyalnosti
8. http://khutoruschool.ucoz.ua/load/dijalnist_volonterskikh_zagoniv_jak_zasib_formuvannja_v_uchniv_gromadjanskoji_poziciji/1-1-0-16

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Сценарії свят, виховних заходів | Додав: domuzla (05.12.2016)
Переглядів: 1010 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]