Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Класному керівнику » Сценарії свят, виховних заходів


«МИ У СВІТ ЦЕЙ ПРИЙШЛИ, ЩОБ ЛЮДЕЙ ШАНУВАТИ, ЩОБ ЗЕРНИНКИ ДОБРА ДРУЗЯМ ВСІМ ДАРУВАТИ!» (інтерактивне заняття для учнів 2-го класу)

«МИ У СВІТ ЦЕЙ ПРИЙШЛИ, ЩОБ ЛЮДЕЙ ШАНУВАТИ,

ЩОБ ЗЕРНИНКИ ДОБРА ДРУЗЯМ ВСІМ ДАРУВАТИ!» (інтерактивне заняття для учнів 2-го класу)

Мета: формувати в дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей; розвивати потребу робити добро безкорисливо; виховувати в учнів порядність, бажання підтримувати ближнього у скрутну хвилину.

Обладнання: написи з висловами про добро, прислів’я, завдання для роботи в группах, оформлені на картках.

Хід уроку

І.   Привітання. Організація класу Учитель.

Доброго дня, шановна громадо!

У новім навчальнім році Я бачити вас дуже рада.

Всі засмаглі і рум’яні,

Відпочили всі за літо.

Г оловне, що всі здорові:

І батьки, і наші діти.

Тож запрошую всіх вас На перший урок у 2-А клас!

Дозвольте привітати всіх нас із Днем Знань!

Бажаю дітям підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. А батькам бажаю здоров’я, а також невичерпної енергії, терпіння, розуміння, мудрості.

Учень.

Знову вересень ступив на наш поріг,

Святкує свято вся наша країна,

Своє майбутнє, зміну молоду Благословляє нині Україна!

Учениця.

Перше вересня - день особливий Для усіх, хто йде до школи.

Дощовий він чи сонячний, може,

Не забути його ніколи.

Учень.

І сьогодні радісний і світлий,

Він відкриє двері Знань для нас.

Школа радо всіх зустріла знову,

Привітно усміхнувся рідний клас!

Учениця.

Підросли ми усі і зміцніли,

І цікавістю очі горять.

Дай нам, Боже, здоров’я і сили,

Щоб багато нового пізнать.

  1. Гра «Так чи ні, я чи не я»

- А зараз, діти, прошу відповідати чесно та відверто:

О Усі за літо відпочили?

О А набралися ви сили?

О У школу всі із вас хотіли?

О А на сонці загоріли?

О Хто улітку грався?

О Ну, а хто купався?

О У таборі хто із вас був?

О А хто букви всі забув?

О Хто з вас їздив до бабусі?

О Хто допомагав матусі?

О Хто книжку нову прочитав?

О А хто лише в м’яча ганяв?...

Питань багато маю я до вас, розповісти про все настав вже час.

  1. Вправа «Мікрофон».
  •  Розповісти про найцікавіші моменти літніх канікул.

ІІ.    Актуалізація знань

  1.  Проблемне питання.
  •  Ви влітку відпочивали, набиралися сил та здоров’я.
  •  Чи не забували ви про добрі справи?
  •  Які добрі справи ви зробили?
  •  Напишіть на символічних зернинках про одну таку справу.

Добрі вчинки, як зернинки,

Проростають в інших людях,

І чим більше їх посіять - Тим усім нам краще буде.

  1.  Дискусія.
  •  А що приємніше: коли ти робиш добру справу чи коли тобі добре ?
  1.  Вправа «Зроби вибір».
  •  Якби вам подарували зернинку добра, куди б ви її поклали? Прикріпіть зернинку, на якій ви написали добру справу, до вибраного зображення.

Малюнки на дошці: СЕРЦЕ, СКРИНЯ, ПОЛИЧКА, ЗНАК ПИТАННЯ (свій варіант).

  •  Поясніть свій вибір.
  •  У народі кажуть: чим більше ти віддаєш - тим більше до тебе повертається.
  1.  Слухання та обговорення казки.

ПРО ЩАСТЯ

Пишно вбралось однієї неділі Щастя, бо вирішило відвідати людей. Постукало в перші ворота.

  •  Хто там? - запитав перший господар.
  •  Щастя, - відповіло Щастя.
  •  Чудово! Йди-но сюди, я тебе з’їм.

З’їв чоловік Щастя і був щасливий. Але Щастя було обурене такою поведінкою, тому втекло від цього господаря.

Постукало Щастя у другі ворота.

  •  Хто там? - запитав другий господар.
  •  Щастя, - відповіло Щастя.
  •  Чудово! Йди-но сюди, я тебе вип’ю!

Випив чоловік щастя і був щасливий. Але й цей господар не виправдав сподівань Щастя, тому і від нього воно втекло.

Постукало Щастя у треті ворота.

  •  Хто там? - запитав третій господар.

Щастя, - відповіло Щастя.

Чудово! Йди-но сюди, я посаджу тебе в клітку.

Посадив чоловік Щастя в клітку і був щасливий. Щастя не могло довго томитися в клітці, тому при першій нагоді втекло від цього господаря. Постукало Щастя у четверті ворота.

  •  Хто там? - запитав четвертий господар.
  •  Щастя, - відповіло Щастя.
  •  Чудово! Йди-но сюди, я тебе подарую.

І подарував чоловік Щастя своєму приятелеві і був щасливий... І Щастя було щасливе.

  •  Від чого ж Щастя було щасливим?

ІІІ.    Рефлексія

  1.  Робота в групах.
  1.  Складання порад.
  •  А чи можна навчитися робити добрі справи?

Як це - робити добро?

Давайте складемо поради: що потрібно зробити для того, щоб людям біля тебе було добре?

  1.  Складання частин прислів’їв.

Народна мудрість - невичерпне джерело життєвих порад та правил.

Добре слово і залізні     ворота відкриває.

Тепле слово і             в мороз зігріє.

Добре слово людині,       що дощ у посуху.

Слово - ключ, яким        відкривають серця.

За добро                  добром платять.

З добрим дружись,         а лихих стережись.

  •  Добро перемагає   зло.
  •  Вчися робити добро, тоді погане на розум не прийде.
  •  Хто людям добра бажає, той і собі має.
  1.  Гра «Якщо ти добра людина, то повинен ...».

Умови гри. Якщо ви вважаєте, що людина повинна робити те, що я називаю, то ви плескаєте в долоні і кажете: «Молодець!» А якщо ж це робити не можна, то говорите: «Це ганьба!».

  1.  Допомагати мамі мити посуд.
  2.  Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.
  3.  Не вмиватися.
  4.  Берегти рідну природу та охороняти її.
  5.  Шанувати інших людей.
  6.  Галасувати, коли хтось відпочиває.
  7.  Бути вихованою, стриманою.
  8.  Обманювати, хвалитися.
  9.  Насміхатися з чужого горя.
  10.  Добре вчитися, багато читати.
  11.  Не слухати батьків, учителів.
  12.  Допомагати друзям у біді.
  13.  Ділитися тим, що в тебе є.
  14.  Ображати інших.
  15.  Захищати слабкого.
  16.  Спати на уроках.
  17.  Красти.
  18.  Любити своїх батьків, учителів, вихователів.

Символом добра в нашому класі стане хлопчик Добродарик та дівчинка Ласкавинка (малюнки або іграшки).

Кожного місяця їх будуть вручати тим, хто зробить найбільше добрих справ.

Започаткування книги «Літопис добрих справ 2-А класу».

Заповнимо першу сторінку зернинками, на яких записали зроблені вами влітку добрі справи.

А тепер давайте разом з вами складемо вірш про те, яким треба бути в житті. Останнє слово кожного рядка ви добиратимете в риму самостійно.

Щедро ллє проміння сонце У твоє й моє ... (віконце),

Щоб в теплі ми виростали Й світло людям ... (дарували).

Й де б ми в світі не бували,

Щоб завжди любов ... (несли),

Щастя, радість і тепло,

Щоб чудово всім ... (було).

В світ прийшли ми: я і ти - Для любові й ... (доброти).

Будь привітним і прихильним,

Добрим, лагідним, і ... (сильним).

Вчися правдою прожити,

Теплим словом вмій ... (зігріти).

Вчись завжди допомагати І людині ... (співчувати).

І старайся так прожити,

Щоб, як сонечко, ... (світити)!

І в душі завжди нести Теплий промінь ... (доброти)!

Тож, люди на Землі,

Спішіть добро творити!

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити У царстві справедливості й добра.

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Сценарії свят, виховних заходів | Додав: uthitel (24.08.2014)
Переглядів: 1908 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]