Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Класному керівнику » Бесіди з безпеки життєдіяльності дітей


Пожежонебезпечні об’єкти. Новорічні свята: новорічна ялинка, електричні гірлянди

Пожежонебезпечні об’єкти. Новорічні свята: новорічна ялинка, електричні гірлянди; небезпека використання відкритого вогню (свічки, бенгальські вогні тощо). Користування печами, камінами

 

Пожежонебезпечні об’єкти

У кожному будинку і квартирі є пожежонебезпечні об’єкти.

Це і телевізор, і радіоприймач, і пральна машина, і багато інших приладів, які працюють від електроенергії. Важко уявити наше життя без них.

На кухні встановлено газову плиту, на якій щодня готується смачна їжа.

Використання їх не за призначенням або невміле користування ними може призвести до виникнення пожежі, травмування й загибелі людей.

Пам’ятайте, що вдома не можна:

·         користуватися несправними електричними побутовими приладами;

·         захаращувати балкони й підвали;

·         гратися з вогнем;

·         зберігати на балконах і в гаражах легкозаймисті матеріали;

·         сушити речі над плитою.

    Новорічні свята: новорічна ялинка, електричні гірлянди; небезпека використання відкритого вогню (свічки, бенгальські вогні тощо)

Новий рік — найвеселіше, довгоочікуване свято. Традиційно в переддень Нового року в будинках і квартирах наряджають ялинки, готують одне одному подарунки та привітання, з нетерпінням очікуючи дванадцятого удару курантів.

У цей самий час, у новорічну ніч несуть чергування пожежні бригади та бригади швидкої допомоги. Новий рік для них — гаряча пора.

Жоден Новий рік не обходиться без пожеж, а останніми роками — і без травм, спричинених застосуванням неякісних піротехнічних виробів. Вата під ялинками горить, підпалені петарди вибухають прямо в руках або летять зовсім не туди, куди їх кинулинаприклад, у відкриту кватирку чужої квартири. Гадаєте, таке неможливо? Ще як можливо! Кілька років тому стався такий випадок: сидів собі 78-річний дідусь, дивився телевізор, нікого не чіпав... і раптом до кватирки влетіла петарда. Дідусь потрапив у лікарню з опіками дихальних шляхів, а пожежникам довелося рятувати його охоплену вогнем квартиру.

Що ж тепер робити? Новий рік не зустрічати, чи що? У жодному разі! Не потрібно нічого скасовувати й забороняти! Але щоб не зіпсувати Новорічні свята, слід пам’ятати... Ні, не пам’ятати, а дотримуватися правил пожежної безпеки.

Ялинка

Ялинку потрібно встановити так, щоб вона не заважала вільно ходити кімнатою й не затуляла двері до інших кімнат. І, найголовніше, стояла б подалі від батарей опалення. Верхівка ялинки не повинна торкатися стелі. Не можна прикрашати ялинку іграшками, які легко запалюються, обкладати підставку під ялинкою звичайною ватою, прикрашати дерево палаючими свічками.

Ці правила стосуються як живих ялинок, так і штучних, пластикових. До речі, під час горіння штучної ялинки виділяються дуже шкідливі речовини. А крапелька палаючого пластику, потрапивши на шкіру, залишить опік більш глибокий, ніж розпечене вугілля.

Після свят ялинку слід якомога швидше розібрати. Штучну сховати до наступного свята, а справжню винести з будинку — суха хвоя загоряється легко й швидко.

Гірлянди

Електричні гірлянди теж можуть стати причиною пожежі або ураження людини електричним струмом — електротравми.

Гірлянда безпечна, якщо пройшла сертифікацію й під час зберігання на складі магазина не була зіпсована. У нас гірлянди на заводах проходять суворий контроль.

Трапляється, що гірлянда служить упродовж багатьох років. У цьому випадку тим паче слід переконатися в тому, що вона справна. Дуже багато новорічних пожеж трапляється через коротке замикання.

Перед тим як повісити на ялинку гірлянду, обов’язково потрібно перевірити її. Насамперед необхідно звернути увагу на оболонку дротів, тобто ізоляцію. Вона має бути монолітною, без розривів і пошкоджень, особливо в місцях приєднання лампочок. Але просто ввімкнути й відразу ж вимкнути гірлянду — недостатньо: за нею необхідно постежити хоча б 10–15 хв. Якщо ви відчули запах паленої ізоляції, помітили іскріння або виявили, що проводка дуже нагрівається або плавиться, користуватися такою гірляндою не можнаПіротехнічні іграшки

Жодне новорічне свято не обходиться без бенгальських вогнів, феєрверків, вертушок, петард! Перед Новим роком усі прилавки завалені піротехнічними іграшками. На жаль, нерідко їх якість не відповідає нормам, тому слід пам’ятати, що застосування піротехнічних іграшок може призвести не лише до пожежі, але й до серйозних травм. Опіки від піротехнічних іграшок бувають настільки глибокими, що доводиться робити операцію з пересадки шкіри. Нерідко трапляється, що діти втрачають кінцівки, переважно пальці рук.

Буває, що петарди вибухають прямо в кишені. Вибухова речовина в деяких піротехнічних виробах самозаймається вже за температури 37 °С.

Щоб запобігти нещасному випадку, необхідно суворо дотримуватися правил користування піротехнічними виробами. Не слід купляти їх на оптових ринках, у підземних переходах або електропотягах. Не можна використовувати іграшки з пошкодженим корпусом або ґнотом. Крім того, неприпустимо:

·         використовувати піротехнічні іграшки в житлових приміщеннях — квартирах або на балконах, під низькими навісами та кронами дерев;

·         носити такі вироби в кишенях;

·         спрямовувати ракети й петарди на людей;

·         підходити до запалених феєрверків ближче ніж на 15 м;

·         кидати петарди під ноги;

·         підпалювати ґніт, тримаючи його біля обличчя;

·         використовувати піротехніку на сильному вітрі.

Крім цього, слід ставитися до цих правил відповідально і серйозно. І в жодному разі не забувати найголовніше правило: користуватися піротехнічними іграшками можна лише в присутності дорослих та з їхнього дозволу.

Користування печами, камінами

Запобігання пожежам від грубного опалення — важливе завдання забезпечення пожежної безпеки житлового фонду.

У селах, де немає газу, використовується пічне опалення. Печі, плити, груби призначені для опалювання приміщень і приготування їжі.

Пожежі найчастіше виникають через перегар печей, появи в цегельній кладці тріщин, у результаті застосування для розпалювання горючих і легкозаймистих рідин, випадіння з топки або зольника палаючого вугілля.

Пічне опалення є найбільш пожежонебезпечним, тому не можна розпалювати складене в печі паливо гасом або бензином. У разі загоряння вони можуть вибухнути й обпалитиобличчя, волосся. Меблі, фіранки та інші предмети, що можуть загорітися, мають розташуватися не ближче ніж за 1 м від печі, груби чи плити. Не можна тримати поблизу плити речі, що можуть зайнятися: папір, тканину тощо. Не можна сушити над конфорками білизну. Щоб не загорілася підлога від вуглин, які можуть випасти, підлогу перед топковим отвором потрібно накрити жерстю розміром 70 х 50 см.

Не можна висипати непогашену золу поблизу будівель і парканів. Перш ніж викинути ці відходи, їх слід залити водою.

Не можна залишати розпалені прилади пічного опалення без нагляду, також не можна доручати їх малим дітям.

Недотримання правил користування газом та пічним опаленням може стати причиною пожежі.

Біля печей не можна сушити дрова, скіпу, пиломатеріали, інші горючі матеріали, вішати для просушування білизну. Для розпалювання печей не можна застосовувати легкозаймисті й горючі рідини. Такі випадки зазвичай призводять до опіків і загибелі людей.

Меблі, фіранки та інші горючі матеріали не слід розташовувати ближче ніж за 0,5 м від печі, що горить. Ставити їх впритул до печі можна через 4–5 годин після закінчення топлення

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Бесіди з безпеки життєдіяльності дітей | Додав: uthitel (01.12.2012)
Переглядів: 4560 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]