Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Презентації до виховної роботи

Проект «Я люблю свою Батьківщину» з виховної роботи класного керівника Луніної В.Д.
[ Викачати з сервера (105.0 Kb) ] 19.11.2013, 21:13
Анотація
Проект «Я люблю свою Батьківщину» з виховної роботи класного керівника 8-А класу Луніної В.Д. загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 м.Жданівка.
Для кожного з нас найсвятішими є слова Мати, Батьківщина. Адже Батьківщина – це не тільки наша країна, а й рідна домівка й те місце, де ти народився й виріс, де минули найкращі роки твого життя. Для нас це слово тісно переплелося зі словом Донеччина.
Даний проект присвячений одній з областей України, Донецькій області (Донеччині).
У проекті розглядаються творчість письменників та творчий шлях видатних людей Донеччини. Подаються науково - достовірні знання про історію края, про жителів, про визначні пам'ятки, про підприємства, про культурні центри.
В ході проекту розвиваються творчі здібності дітей, вміння самоорганізовуватись, працювати командою, виховується любов і повага до своєї Батьківщини.
Кінцевим результатом проекту є розвиток інтересу до проектно-дослідницької діяльності та створення буклету «Моя мала Батьківщина, Донецька область».
Вступ
У кожної людини своя Батьківщина і кожен має право любити та пишатися нею. Моя Батьківщина – це Донеччина. Я вважаю її найкращим краєм у світі. Тому, що я тут народилась, я тут зросла, тут мої батьки і друзі. Я люблю свою малу Батьківщину за широкі лани, густі діброви і за те, що завтра під моїм вікном знову розквітне калина, пряний подих якої дурманить голови.
Взимку моя Донеччина вкривається білим пухнастим снігом. Річки та ставки замерзають і діти прямують на каток. Ковзатися – настільки цікаве заняття, що навіть не помічаєш, як пролетіло декілька годин, і вдома тебе вже давно зачекались батьки. Зима – єдина пора року, коли я з друзями можу пограти у сніжки. Холодно. Червоніють щоки, а з неба на мої долоні падають сніжинки…
Я люблю українську весну, буйну, неповторну. Це квітучі сади, з гудючими хрущами та бджолами; це перелітні птахи, які повертаються з теплих країн; це травневі конвалії з їх оп’яняючим ароматом і отруйними ягодами; це веселі струмки, які біжать і піняться, змивають залишки брудного снігу та впадають у бурні, повноводні ріки; це кучерявий бузок, який нагадує, що скоро іспити.
Я люблю свій край за палке літо з зухвалими горобцями, які нахабно гуркотять на підвіконні; з тополиним пухом, якому радієш тільки перший день, пухом, який білим маревом вкриває землю, потрапляє в очі та ніс, заважає вільно дихати. Люблю полуницю на лісовій галявинці, коли не звертаєш уваги на комах і радієш кожній зібраній ягідці; люблю за важке колосся стиглої пшениці на жовтіючих ланах. Люблю за тріскотню цвіркунів, за щебетання жайворонків, курликання лелек. Люблю тепле море за шум прибою, за бурштиновий пісок, за його солоно-гіркий присмак.
Люблю українську осінь з її вкритими у золото і багрець деревами, ранковими туманами, опустілими галявинами, потемнілими повноводними озерами. Мені подобається збирати осіннє таке гаряче жовте листя, коли ми з моєю сестричкою ходимо до парку. В моїй Україні найродючіша в світі земля і саме восени вона приносить людям свої дарунки.
Концепція проекту:
Ідея проекту вкладається в строки відомого письменника Володимира Сосюри:
Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води,
в годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди!
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов’їну.
Мета проекту:
 виховання ідей патріотизму, національної самоідентифікації і гордості за свою Батьківщину;
 ознайомлення з природними особливостями, архітектурними та історичними пам’ятниками, видатними людьми рідного краю – Донеччини;
 виховання шановливого ставлення до Батьківщини.
Дидактичні цілі проекту:
 формування загальнолюдських цінностей по відношенню до соціального оточення на основі всебічного вивчення рідного краю.
У сфері самостійної діяльності:
 здатність набувати знання з різних джерел, проявляти ініціативу та брати на себе відповідальність;
 розвивати одну з ключових компетентностей - активну життєву позицію засобами сучасних інформаційних технологій.
Завдання проекту:
 розвиток в учнів інтересу до вивчення і збереження культурної спадщини;
 розвиток інтересу до проектно-дослідницької діяльності;
 створення буклету «Моя мала батьківщина, Донецька область».
Методичні завдання проекту:
 формування вміння працювати з різними засобами інформації (ЗМІ, архівні матеріали, краєзнавча література, карти) і аналізувати її;
 покращення навичок роботи на комп'ютері.
Актуальність проекту
В даний час історія нашої Батьківщини переживає не кращі часи. Підростаюче покоління мало цікавиться історією та культурними пам’ятниками своєї малої Батьківщини. Саме зараз дуже важливо створювати умови для усвідомленого прагнення для вивчення рідного краю та виховання патріотизму у дітей. Для вирішення основних проблем сучасного виховання та освіти підростаючого покоління і розроблений метод проектів. Проектна діяльність з вивчення спадщини Донеччини спрямована на вивчення культурної сторони краю, так як багатий історичний матеріал може духовно збагачувати та розвивати повагу, любов до своєї малої Батьківщини. Тому актуальність проекту «Я люблю свою Батьківщину» безперечна.
Об’єкт дослідження:
 маленька Батьківщина.
Предмет дослідження:
 Донецька область.
Характеристика виконавців
Проект забезпечується учнівським колективом 8-А класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (16 учнів) та класним керівником В.Д.Луніною.
Термін виконання проекту:
1.09.12 - 31.05.13
Етапи реалізації проекту
І етап: Постановка мети (вересень-жовтень)
ІІ етап: Розробка проекту (листопад – грудень)
ІІІ етап: Виконання проекту (січень – квітень)
ІV етап: Презентація проекту (травень)

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Презентації до виховної роботи | Додав: Animia
Переглядів: 4854 | Завантажень: 866 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
Скажіть, будь ласка, чому моя робота на опублікована на сайті, нею користуються, а сертифікат я досі не отримала?
0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]