Вітаю Вас, Гість
Головна » Файли » Презентації до уроків математики

Урок математики в 6 класі з теми: «Подільність натуральних чисел»
24.03.2016, 16:34
Урок математики в 6 класі
з теми: «Подільність натуральних чисел»


Мета уроку:
 Навчальна: організувати діяльність учнів таким чином, щоб:
 повторити поняття дільника і кратного числа, складеного та простого числа, НСК і НСД чисел, взаємно простих чисел;
 практично знаходити дільники і кратні чисел, знаходити НСК і НСД чисел, розрізняти прості та складені числа;
 уміти застосовувати ознаки подільності чисел;
 підготувати учнів до контрольної роботи з теми;
 забезпечити творче застосування отриманих знань при розв’язуванні задач;
 Виховна:
 виховувати відповідальне ставлення до навчальної праці, вміння долати труднощі, вольові якості особистості;
 сприяти розвитку пізнавального інтересу, активності, допитливості, самостійності;
 формувати цілісне та гармонійне розуміння і сприйняття світу;
 Розвиваюча: розвивати ключові предметні компетенції:
 уміння узагальнювати, систематизувати, аналізувати, порівнювати, робити висновки;
 уміння нестандартно мислити, використовуючи математичне мовлення;
 сприяти розвитку пізнавального інтересу до математики.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань
Форма проведення уроку: урок-гра «Сходження на вершину «Числової гори»
Обладнання: жетони у вигляді пелюсток, презентація, комп’ютерний тест, маршрутні листи

Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Учитель. Шановні діти, рада бачити вашу готовність до уроку і сподіваюся, що ми з вами проведемо час цікаво і корисно. Я вірю у ваші здібності!
Хочу повідомити, що ми закінчуємо вивчати велику тему «Подільність чисел» і на наступному уроці кожен із вас зможе перевірити свої знання шляхом написання контрольної роботи. То ж чим нам треба зайнятися сьогодні, щоб дуже добре виконати роботу завтра? (учні формулюють мету уроку, вчитель допомагає).
Але сьогодні, діти, ми не просто будемо готуватися до контрольної роботи, а спробуємо підкорити велику гору, яка називається «Числова гора» та дізнаємося багато цікавого і нового.
Ми живемо на Миколаївщині, у степовій зоні. Але на уроках географії ви вже вивчали і знаєте, що таке гори?
 А що ж таке гора? Що про це поняття кажуть словники? (Гори – це…)
 Що означає підкорити гору? (Означає діти до її вершини)
 А хто з вас знає, що можна знайти на вершині гори? (Квітку, що росте дуже високо в горах і називається – едельвейс)
Отже, наше завдання не лише досягти вершини числової гори, але і знайти квітку едельвейс. Тому девіз нашого уроку: « Едельвейси під ногами не ростуть, а дійти до едельвейса - це не легкий труд! »
Тут мається на увазі ваша розумова праця. Кожному з вас я даю маршрутний лист, де ви самі будете відмічати свої успіхи. Якщо все вірно, то ставите плюсик або фіксуєте помилку. За кожне вірно розв’язане завдання ви отримаєте пелюстку едельвейса. Їх кількість залежатиме від кількості вірно виконаних завдань.
А це вам напутнє слово:
«Щоб у житті не знати невдач, треба сміло та впевнено йти до задуманої мети. Не біда, що на шляху стануть перешкоди: складні проблеми, загадки. Можливо, і не так швидко ви подолаєте всі завдання та досягнете поставленої мети. Але ж ви знаєте, що великі досягнення людям ніколи не давалися легко».
ІІ. Актуалізація навчальних компетенцій
1. Усна розминка «Збір багажу».
1) Знайдіть просте число: 45; 47; 143; 999. (47)
2) Знайти пару не взаємно простих чисел: 2,67; 24,23; 45,8; 27,81; (27,81).
3) Знайти число, для якого існує інший простий дільник, крім 2 і 5: 10, 20, 30, 40. (30)
4) Дано а,в,с. Відомо, що а : в і в : с. Знайти НСК(а,в,с) = ? (а)
Учитель: наш багаж зібрано – це все те, чому ми навчилися, працюючи над темою. Тож перевіримо, чи надійне наше спорядження?
1. Перевірка надійності спорядження.
Тест «Заповніть пропущене місце»
1) Дільником будь-якого натурального числа є число …
2) Число, що має лише два дільники: одиницю і саме це число називається …
3) Якщо число має більше двох дільників, то воно називається …
4) Першим кроком для знаходження НСД і НСК є …
5) Якщо НСД двох чисел дорівнює 1, то числа називаються …
6) Запиши дільники числа 18: …
7) Запиши п’ять кратних числу 15: …
8) Яке число не є ні простим, ні складеним? …
ІІІ. Узагальнення, систематизація та закріплення знань
Учитель. Великий океан невідомого оточує нас. І чим більше ми знаємо, тим більше таємниць та загадок приховує природа. Ось наш маршрут. На ньому є перешкоди, які ми будемо долати.
(На слайді демонструється карта маршруту з відмітками основних перешкод)
Числова гора

1. Зупинка «Висота гір»
Учитель. Всі ми знаємо, що горам притаманна висота, яку намагаються підкорити альпіністи, скалолази. Хто знає, яка найвища гора на Земній кулі? (Джомолунгма. Ще її називають Еверест. Знаходиться в Китаї. Її висота - 8848 м. Хто піднявся на вершину Евересту, опинився біля верхньої межі тропосфери).
- А яка сама найвища гора в Україні?(Говерла)
Зараз, використовуючи свої знання, ви дізнаєтеся висоту цієї гори.

Завдання.
Що це за числа зображені в крузі? Яких чисел не вистачає? Вставте пропущені числа в порядку зростання та випишіть їх у вказаному порядку. Якщо все зробили вірно, то отримане число вказує на висоту … .
(Відповідь: це дільники числа 60. Висота 2061 м)
Учень (презентація): Гове́рла (рум. Hovârla, угор. Hoverla, давня назва угор. Hóvár) — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота 2061 м. Назва походить із румунської howirla, що означає «важко прохідне підняття», або з угорської Hóvár, що означає «снігова вершина». Розміщена в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського район у Закарпатської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією. Говерла є найвищою точкою України. 16 липня, в день прийняття Декларації про державний суверенітет України, громадські організації традиційно підіймають на вершині Говерли Державний Прапор України, зокрема, в рамках акцій «Прапор — на вершину!». З нагоди п'ятої річниці незалежності України на вершині встановлено плиту, в яку вмонтовані капсули з землею усіх областей України. Тут також знаходиться великий металевий хрест, скульптурний монумент з українським тризубом і бетонний стовп.

Ось дані деяких інших відомих вершин світу(в метрах):
Назва Гірська система Материк Висота
Джомолунгма
(Еверест) Гімалаї Євразія 8848 м
Пік Комунізму Памір Євразія 7495 м
Пік Перемоги Тянь-Шань Євразія 7439 м
Аконкагуа Анди Південна Америка 6960 м
Мак-Кінлі Корділ'єри Північна Америка 6193 м
Кіліманджаро Масив Кіліманджаро Африка 5895 м
Ельбрус Кавказ Євразія 5642 м
Арарат Армянське нагір’я Євразія 5165 м
Масив Вінсон Елсуорт Антарктида 5140 м
Казбек Кавказ Євразія 5033 м
Монблан Західні Альпи Євразія 4807

2. Зупинка «Розв’язування задач» (об’єднатися в групи)
Учитель. Діти, а чи відомо вам, що існує свято гір? Якщо хочете дізнатися коли, тоді вам треба бути уважними, кмітливими і вміти логічно міркувати. Підкорюючи вершину гори, дуже важливо уміти працювати в команді. Отже, я хочу запропонувати вам дві задачі, з якими часто можна зустрітися в житті і розв’язувати їх будете, працюючи в групах. Команді, яка справиться з даним завданням першою, надається можливість відкрити аркуш на магнітній дошці під яким захована інформація щодо свята гір.
Задача 1. Всіх членів команди, що складається з 12 дівчат і 16 хлопців необхідно об’єднати в групи для подальшого сходження на вершину гори, причому груп має бути щонайбільше. Скільки груп можна сформувати з такої команди? Яка чисельність групи? Скільки в ній дівчат і скільки хлопців?
(Розв’язок: математична модель задачі НСД(12, 16) = 4 (групи). По 12:4=3 дівчини і 16:4=4 хлопці. Всього в групі 7 чоловік.)
Задача 2. Для спорядження треба взяти мотузку найменшої довжини, але таку, щоб її можна було б розрізати на частини як по 10 м, так і по 25 м. Якої довжини мотузку треба взяти?
(Розв'язок: математична модель задачі НСК(10, 25)=50 (м))
Учитель. Право відповіді надається команді, яка справилася із задачами першою і вона відкриває аркуш під яким заховано дату (11 грудня).
3. Зупинка. Математична фізкультхвилинка «Привал»
Учитель. Настав час трохи відпочити.
 Я називаю числа. Якщо вони діляться на 2, то піднімаємо руку вгору.
 Я називаю числа. Якщо вони діляться на 3, то робимо нахил вперед.
 Я називаю числа. Якщо вони діляться на 5, то хлопаємо в долоні.
 Я називаю числа. Якщо вони діляться на 9, то присідаємо.
4. Зупинка. Перешкоди на маршруті «Знайди зайве» (змагання між хлопчиками та дівчатками)
Завдання. Перед вами ланцюжок чисел: 18, 102, 33, 44. В цьому ланцюжку кожні три числа володіють спільною властивістю, а одне число цієї властивості не має. Вказати, що за властивість та яке число зайве.
(Розв'язок:
1. 44, бо решта діляться на 3;
2. 33, бо решта парні;
3. 102-тризначне, а решта двозначні;
4. Можна придумати інші докази для визначення зайвого).
5. Зупинка. «Загадкові схеми»
Учитель. Попереду найважчий відрізок шляху, але самий цікавий та довгоочікуваний: чи зможемо досягти вершини «Числової гори» та відшукати гірську квітку едельвейс? Для цього треба розшифрувати загадкові схеми. Працювати будемо в парах, адже в горах дуже важлива підтримка товариша. Якщо вірно відшукаєте закодовані числа, то ви підкорите «Числову гору» і знайдете гірську квітку едельвейс.
1 – учень 2 – учень




Учень (Інформація про Едельвейс – презентація): Як розповісти, що за квіти едельвейси? Це важко. Їх треба бачити. Взагалі вони схожі на маленькі зірочки, що по горло закутані в біле хутро, щоб не замерзнути від дотику льоду. Едельвейс не славиться красою та пишністю, проте саме він – є символом гір. Про цю рослину складено багато легенд, написано вірші та пісні. Його називають квіткою життя і талісманом кохання. І росте він, дійсно, високо в горах, відкритий палкому сонцю та шквальним поривам вітру.
Учитель. Ви, діти, молодці! Успішно подолали всі перешкоди і знайшли на вершині гори едельвейс.
ІV. Підсумок уроку
 Які труднощі довелося долати? І чого набули, долаючи ці перешкоди?
 Чи досягли поставленої на початку уроку мети?
 А що ж треба робити, щоб наступного разу було набагато легше долати математичні перешкоди?
 І чи можу я бути спокійна за ваші результати контрольної роботи?
V. Оцінювання
Учитель. Погляньте в свої маршрутні листи. У кого скільки плюсиків-пелюсток порахуйте. Хто набрав більше 5 – ставте в щоденник «12», у кого 5- «10», якщо 4 – то ставте «9», коли 3 пелюстки – «7», а якщо у вас менше трьох пелюсток, то оцінку не ставимо.
Кожному я дарую квітку Едельвейс на згадку про наш урок, до неї ви можете приклеїти ще і ті пелюстки, які отримали на уроці. Діти, це не проста квітка, адже стільки зусиль ми приклали, щоб її відшукати. Та й виросла вона на Числовій горі.
VІ. Домашнє завдання.
Повторити §§1-6. Підготуватися до тематичного контролю знань. Виконати домашню самостійну роботу №1, варіанти 1,2; ст..34.

Можливо Вам це буде цікаво 


Категорія: Презентації до уроків математики | Додав: tanjatripuz21
Переглядів: 1143 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]